آرشیو سه‌شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۹، شماره ۹۸۰۰
بین الملل
۹

خبر

فرزند شیخ زکزاکی: دولت نیجریه 6 فرزند شیخ را به قتل رساند

پسر رهبر جنبش اسلامی نیجریه ضمن توصیف شرایط نامساعد جسمانی پدرش در زندان گفت که دولت نیجریه 6 فرزند شیخ زکزاکی را قتل عام کرده است.به گزارش فارس، «محمدابراهیم زکزاکی» یکی از فرزندان شیخ «ابراهیم زکزاکی» رهبر جنبش اسلامی نیجریه در گفت وگویی که به صورت آنلاین با روزنامه «پانچ» انجام گرفته به جنایاتی اشاره کرد که رژیم نیجریه علیه خانواده اش و جنبش اسلامی نیجریه مرتکب شده است.وی در این مصاحبه تصریح کرد که دولت نیجریه 6 تن از فرزندان زکزاکی را کشته است و هم اکنون تنها سه فرزند اوزنده هستند.محمدابراهیم با تاکید بر پیوند معنوی پدرش با ایران که یک کشور شیعه است گفت: «او (شیخ زکزاکی) به عنوان یک شیعه درواقع بخشی از جامعه مذهبی است که در همه کشورهای جهان وجود دارد. یکی از 12 امام شیعیان (امام رضا (ع))  در مشهد واقع در ایران دفن شده است. آنجا یک مکان زیارتی مهم است؛ بنابراین پدر من به ایران سفر کرده است. تمامی شیعیان دوست دارند به ایران سفر کنند. پیوندهای معنوی، جمعی و ایدئولوژیک با ایران وجود دارد.»

وزیر خارجه آلمان: روابط آمریکا و اروپا بهبود نمی یابد

وزیر امور خارجه آلمان گفت:دوران روابط خوب کشورهای اروپایی با آمریکا به سر رسیده است و حتی بر سر کار آمدن یک رئیس جمهور دموکرات در آمریکا موجب بهبود این روابط نخواهد شد.

«هایکو ماس» در این خصوص اظهار داشت: «هرکس باور دارد که روابط بین دو سوی اقیانوس اطلس با روی کار آمدن یک رئیس جمهور دموکرات به حالت سابق بازمی گردد، تغییرات ساختاری را دست کم گرفته است.»

وی تاکید کرد حتی اگر «دونالد ترامپ» رئیس جمهور کنونی آمریکا دیگر بر سر کار نباشد، هرگز روابط برلین و واشنگتن مانند سابق نخواهد بود.با این وجود وزیر امور خارجه آلمان گفت: برلین در حال حاضر آمادگی این را ندارد که اتحاد دیرپای خود با واشنگتن را کاملاکنار بگذارد.

جنایتی دیگر از پلیس آمریکا

یک خودروی پلیس دیترویت با کوبیدن به تجمع اعتراضی علیه نژادپرستی در این شهر، حداقل چهار نفر را مجروح کرد.به نوشته وبگاه «میرور»، حاضران در تجمع اعتراضی یک شنبه شب در دیترویت (به وقت محلی) از لحظه کوبیدن یک دستگاه خودروی شاسی بلند پلیس آمریکا به چند نفر از تظاهرات کنندگان فیلم برداری کرده و آن را در صفحات خود به اشتراک گذاشتند.یکی از معترضان می گوید او به همراه ده ها نفر دیگر مقابل خودروی پلیس که به آن ها کوبید، گرفتار شده و دو نفر نیز روی کاپوت این خودرو افتادند که با سرعت گرفتن خودرو به هوا پرتاب شدند.وبگاه میرور همچنین نوشت که در این حادثه حداقل چهار معترض مجروح شدند.«نیکول کرک وود» سخنگوی پلیس شهر دیترویت در واکنش به این اقدام ماموران راننده خودرو مدعی شد که معترضان شیشه عقبی خودرو را شکستند و آن ها مجبور به حرکت سریع شدند! لازم به ذکر است که خشونت پلیس علیه معترضین در دیگر شهرهای آمریکا نیز طی روزهای اخیر ده ها مجروح و صدها بازداشتی به همراه داشته است. اعتراضات علیه نژادپرستی، در بسیاری از شهرهای آمریکا همچنان ادامه دارد و تهدیدات کاخ سفید و پلیس فدرال نیز نتوانسته است مانع از استمرار تظاهرات مردمی شود.