آرشیو چهار‌شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹، شماره ۷۳۸۲
ورزشی
۱۸

اخبار

فدراسیون جهانی جودو گروگانگیری کرده است

سیدرضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک در پاسخ به این سوال که آیا المپیک برگزار می شود، گفت: «ارزیابی همه نهادهای رسمی این است که تا زمان المپیک واکسن کشف خواهد شد. نکته دیگر اینکه اگر شرایط دوباره برگردد و وضعیت مثل اسفند شود، چه اتفاقی می افتد؟ ما هیچ جوابی نداریم اما اراده ژاپنی ها به برگزاری است. ژاپن رسما اعلام کرده ما از مرحله بحران رد شده ایم.» او عنوان کرد: «بودجه فدراسیون ها 3 دسته است؛ کمک مستقیم برای هزینه جاری به جز فوتبال. این عدد 30 میلیارد است. در سال 99 کمک 30 میلیاردی غیرمستقیم برای اعزام ها، پاداش ها، بلیت، لباس و... خواهیم داشت. 5 میلیارد هم بودجه ویژه برای المپیکی هاست. در سال 99 در مجموع 60 میلیارد کمک خواهیم کرد. فدراسیون کشتی توانسته از محل اسپانسر بخشی از بودجه خود را دریافت کند. سازمان برنامه و بودجه مبلغ 2 میلیارد تومان به کشتی کمک کرد. وزارت ورزش 13 تا 15 میلیارد و کمیته 2.5 میلیارد کمک کرده است.» وی درخصوص تعلیق فدراسیون جودو تصریح کرد: «مناقشه ای بین ما و فدراسیون جهانی شکل گرفت و رفتار فدراسیون جودو سیاسی و خارج از دایره اخلاقی بود. این فدراسیون به دنبال یک ماموریت سیاسی است. ویزر (رئیس فدراسیون جهانی جودو) قبل از انتخابات با فدراسیون جودو کشورمان مکاتبه کرد که نباید تغییرات در فدراسیون انجام شود، بلافاصله بعد از انتخابات نامه تعلیق را بدون هیچ مقدمه ای فرستاد. من جواب دادم این رفتار عجولانه است و باید گفت وگو کنیم. آنها حاضر به مذاکره عقلانی نشدند. ما به IOC شکایت کردیم. 23 شهریور به CAS خواهیم رفت. از ایران 3 نماینده خواهند رفت از آن سو هم 3 ایرانی هستند. این نشان می دهد ویزر به هر چیزی متوسل شده است. ما پیام هایی داشتیم که ورزشکار علاقه مند بود برگردد. رفتار فدراسیون جهانی گروگانگیری است. ویزر هم شهود خود را معرفی کرده است. در صورت رسیدگی عادلانه جودو رفع تعلیق خواهد شد.»

درخواست حسن یزدانی: لطفا کشتی را تعطیل نکنید

حسن یزدانی، نابغه جویباری کشتی ایران بعد از مشخص کردن تیم جدید خود در لیگ کشتی (ایران مال) از وزارت بهداشت درخواست کرد اجازه برگزاری مسابقات کشتی را بدهد. او در گفت وگو با ورزش سه اظهار داشت: «لیگ برتر تنها منبع درآمدی ورزشکاران بویژه کشتی گیران است. از مسئولان وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا می خواهم که تدابیری بیندیشند تا این مسابقات در زمان مقرر برگزار شود و شور و هیجان به کشتی برگردد. کشتی گیران از همین لیگ می توانند درآمد کسب کنند و در صورت برگزار نشدن مسابقات وضعیت خوبی نخواهند داشت.»

سیدعلی: خیلی ها به دنبال آدرس خانه ما می گردند

سیدمهدی سیدعلی، داور بازی جنجالی استقلال و فولاد، صحبت های قابل تاملی داشته است. او درخصوص سوالی مبنی بر اینکه آیا قضاوت عجیب و غریب داشته و باعث تحریک تماشاگران شده، اظهار داشت: «قضاوت عجیب و غریب نداشتم. طرفداران احساسی عمل می کنند و علاقه مند به این هستند که تیم شان نتیجه دلخواهشان را به دست بیاورد و قاعدتا خیلی از تصمیمات داور به مذاق آنها خوش نمی آید و باعث کدورت می شود. در فضای مجازی تهدید می شویم. خیلی ها به دنبال آدرس خانه ما می گردند. با افتخار اهل شهرری هستم.»