آرشیو چهار‌شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۶۸۱
صفحه اول
۱
فرهنگ

سینما تعطیل نمی شود

مرتضی شایسته

از روز چهار تیر ماه با رعایت کلیه نکات بهداشتی صاحبان سینما در سراسر کشور اقدام به بازگشایی سالن ها کردند. دو فیلم خوب «شنای پروانه» و «خوب و بد جلف؛ ارتش سری» برای مردم به نمایش درآمد و اکران شد. دو فیلمی که صاحبان آن پذیرفتند در شرایط بسیار سخت مساله اکران را حل کنند که این در نوع خودش جای تقدیر و تشکر دارد. 

خصوصا از جناب آقای رسول صدرعاملی قدردانی می کنیم که فیلم شان را دراین وضعیت اکران کردند. الان چند روزی است که فیلم ها در سینماها نمایش داده می شود و شواهد و قرائن هم نشان می دهد مردم از تماشای فیلم های روی پرده استقبال می کنند ضمن اینکه تاکنون رعایت نکات بهداشتی از جانب آنها حیرت آور و تحسین برانگیز بوده است. اما نکته ای که در این میان وجود دارد اینکه باید ببینیم چقدر از حرکت سینمایی و حرفه ای و فوق العاده صاحبان آثار سینمایی که راضی شدند در این شرایط فیلم شان نمایش داده شود حمایت می شود. طبیعتا از صداوسیما خصوصا تلویزیون انتظار می رود با پخش تیزرهای فراوان وارد میدان شود و مردم را به سینما رفتن و دیدن این فیلم ها تشویق کند. 

از طرف دیگر از شهرداری تهران و دیگر شهرها توقع داریم که با نصب بیلبورد در نقاط مختلف شهر نشان دهند که حامی فیلم های در حال اکران هستند و بازگشایی سینماها و نمایش این فیلم ها را به اطلاع مردم برسانند و بر سر زبان ها بیندازند. از تماشاچیان فیلم هم می خواهیم در روزهای آینده با آرامش کامل و با رعایت کلیه نکات ایمنی و بهداشتی نسبت به فیلم دیدن اقدام کنند و نشان دهند تماشاگر ایرانی بهترین تماشاگر در همه دنیا است. امیدوارم با حمایت همه سینماگران، همه تهیه کنندگان پخش کنندگان، مسوولان دولتی در وزارت ارشاد اکران این دو فیلم و فیلم هایی که در آینده به نمایش درمی آید با موفقیت پیش برود و حرکت بازگشایی سینما تداوم پیدا کند. معتقدم با رعایت کلیه نکات ایمنی انشالله سالن های سینما برای حضور مخاطبان امن خواهد بود و به هیچ وجه سینما دوباره درگیر کرونا و تعطیلی نخواهد شد چراکه در این اوضاع بغرنج، نمایش فیلم های روی پرده وسیله تفریح و سرگرمی مردم ما است. ما بر باز بودن در این خانه اصرار داریم و نسبت به آن حساسیم و همه اهالی سینما تاکید می کنیم باید برای سلامتی خود و خانواده مان کلیه نکات بهداشتی را رعایت کنیم.