آرشیو چهار‌شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۹۲۳
بازار دیجیتال
۱۷

روی خط

مشکل پینگ بازی های آنلاین برطرف شد

ایسنا : به گفته نایب رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت، با تعمیر کابل دریایی قطع شده در خلیج فارس، مشکل پینگ بازی های آنلاین برطرف شد. سجاد بنابی در توییتر نوشت: کابل دریایی قطع شده در خلیج فارس، تعمیر شد و به مدار بازگشت. مسیر ترانزیتی جنوب به شمال برقرار و کیفیت ارتباطات با همسایگان جنوبی که بر اثر قطع این فیبر نامناسب شده بود، مجددا از کیفیت مناسب برخوردار و مشکل بازی های آنلاین نیز برطرف شد. بنابی در توضیح این موضوع به «ایسنا» گفت: حدود یک ماه پیش فیبر دریایی مسیر بوشهر به سمت دوحه قطر قطع شده بود. این مسیر برای برقراری ارتباطات ایران با قطر و ترانزیت داده جنوب به شمال استفاده می شود. این فیبر هم برای تامین بخشی از اینترنت کشور از مسیر قطر و هم برقراری ترانزیت قطر به اروپا استفاده می شود.

نایب رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات خاطرنشان کرد: همچنین از این فیبر برای برقراری ارتباط در بازی هایی که سرورهایشان در منطقه خاورمیانه از جمله در کشورهای قطر، عمان و امارات است، استفاده می شود. برای تعمیر این فیبر، لازم بود کابل های آن از کف دریا بالا کشیده و تعمیر شود که این اتفاق افتاده و اکنون ارتباطات از کیفیت برخوردار و مشکل پینگ بازی های آنلاین هم رفع شده است.

 
تبلیغات جهانی مایکروسافت هم در فیس بوک متوقف می شود

مهر : مایکروسافت اعلام کرده تبلیغات در فیس بوک و اینستاگرام را به طور جهانی متوقف می کند. به گزارش دیجیتال ترندز، مایکروسافت تبلیغات خود در فیس بوک و اینستاگرام را متوقف کرده است. البته این شرکت از ماه گذشته تبلیغات خود در شبکه های اجتماعی مذکور را در آمریکا متوقف کرده بود، اما اکنون منع تبلیغات را به سراسر جهان گسترش داده است. «کریس کاپوسلا» مدیر ارشد بخش بازاریابی مایکروسافت در پستی در این باره نوشت: با توجه به نگرانی هایی که در ماه می برای مان به وجود آمد، بودجه های تبلیغات رسانه ای در فیس بوک و اینستاگرام در آمریکا را تعلیق کردیم. اکنون کل بودجه تبلیغاتی در این پلت فرم در سراسر جهان تعلیق شده است.

البته کاپوسلا اعلام کرده بود مایکروسافت با فیس بوک و اینستاگرام در تماس بوده تا اقداماتی برای از سرگیری تبلیغات در این شبکه های اجتماعی انجام شود. او در بخش دیگری از پست خود نوشت: زمان بندی از سرگیری تبلیغات رسانه ای به اقدامات مثبتی که فیس بوک انجام می دهد، وابسته است. اما من پیش بینی می کنم این روند تا ماه آگوست ادامه یابد. اقدام مایکروسافت برای بایکوت فیس بوک قبل از کمپین «نفرت برای سودآوری را متوقف کنید» انجام شده بود. این کمپین از شرکت های بزرگ می خواهد تبلیغات در فیس بوک و اینستاگرام را متوقف کنند. کمپین مذکور در واکنش به شیوه برخورد این پلت فرم درباره پست دونالد ترامپ درباره اعتراضات رنگین پوستان به مرگ یک سیاه پوست در نتیجه خشونت پلیس به وجود آمد. اکنون این کمپین بسیار گسترده شده و شرکت های بزرگی مانند آنلیور و وریزون نیز به آن پیوسته اند.

 
زمان رونمایی از نسل جدید کنسول ایکس باکس مشخص شد

آی تی ایران : گزارش ها حاکی از آن است که نسل جدید کنسول ایکس باکس شرکت مایکروسافت در ماه آگوست امسال معرفی خواهد شد. وب سایت Eurogamer مدعی شد مایکروسافت در ابتدا قصد در ماه ژوئن، اطلاعات کامل نسل دوم کنسول های ایکس باکس خود را که با اسم رمز لاکهارت (Lockhart) شناخته می شود، ارائه دهد اما اکنون تصمیم خود را تغییر داده و این مراسم را به ماه آگوست یعنی چند هفته دیگر موکول کرده است. به گفته این منبع خبری، نسل جدید کنسول مایکروسافت با نام ایکس باکس سری ایکس رونمایی خواهد شد. چند ماهی می شود که مهندسان مایکروسافت درحال کار روی این محصول جدید هستند. کیت توسعه دهنده ایکس باکس سری ایکس که اسم رمز دانته (Dante) برای آن انتخاب شده، به توسعه دهندگان و برنامه نویسان این امکان را می دهد تا حالت ویژه لاکهارت را فعال کنند. این حالت، پروفایلی از عملکرد کنسول را در خود جای داده که مایکروسافت قصد دارد از آن در نسل دوم کنسول خود استفاده کند.

گفته می شود نسخه لاکهارت از سرعت پردازشی برابر با کنسول ایکس باکس سری ایکس برخوردار خواهد بود. همچنین در این مدل جدید، حافظه رم 5/ 7گیگابایتی قابل استفاده تعبیه شده که عملکرد پردازش گرافیکی آن نیز برابر با 4 ترافلاپس عنوان شده است. ایکس باکس سری ایکس از 5/ 13 گیگابایتی رم قابل استفاده و عملکرد پردازشی گرافیکی 12 ترافلاپسی بهره می برد. اگر ادعای وب سایت مذکور درست باشد، مایکروسافت در ماه آگوست علاوه بر رونمایی از نسخه جدید ایکس باکس، اطلاعاتی را نیز درخصوص قیمت مدل ایکس باکس سری ایکس ارائه خواهد داد. نسل دوم کنسول ایکس باکس از لحاظ مشخصات فنی کمی ضعیف تر است و البته قیمت پایین تری نیز دارد.