آرشیو چهار‌شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹، شماره ۵۶۹۴
رسانه
۵

همکاری تازه استان ها با بنیاد شهید

در دیدار معاون امور استان های سازمان صداوسیما با رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بر فصل جدید همکاری های مشترک میان شبکه های استانی با این بنیاد تاکید شد.

به گزارش جام جم، سعید اوحدی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی در دیدار با دکتر علی دارابی، معاون امور استان های رسانه ملی به بررسی راهکارهای موجود به منظور ارتقای سطح همکاری های مشترک پرداختند.

در ابتدای این دیدار، اوحدی با اشاره به نقش مهم خانواده شهدا در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سطح جامعه  گفت: حضور این افراد در برنامه های شبکه های استانی صدا و سیما، علاوه بر آشنایی مخاطبان با فداکاری های شهدا و خانواده هایشان، بعد معنوی برنامه ها را نیز ارتقا داده و فرهنگ شهادت طلبی و ایثارگری را تقویت می کند.

وی افزود: جانبازان و ایثارگران دوران دفاع مقدس هم نقش بسزایی در این زمینه دارند و بیان خاطرات آن دوره و نیز اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی از زبان آنها، تاثیر به مراتب بیشتری دارد.

دکتر دارابی هم در سخنانی با اشاره به جایگاه شبکه های استانی و ارتباط مراکز با خانواده های معظم شهدا خاطرنشان کرد: تولید برنامه های مستند، زنده و گفت وگومحور، نمایشی و نیز پویانمایی و عروسکی با هدف آشنایی اقشار و گروه های سنی مختلف با شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافع حرم، یکی از اولویت های کاری مراکز صداوسیما به شمار می رود.

وی با اشاره به این که سال گذشته شبکه های استانی 2500 ساعت برنامه با موضوع شهدا و ایثار پخش کرده اند، افزود: تولیدات مشترک در حوزه آثار نمایشی با موضوع زندگی شهدای گرانقدری همچون شهید زین الدین، شهید لشکری، شهید شهریاری و شهدای غواص، از جمله فصل های همکاری متقابل میان شبکه های استانی و بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

او افزود: در عین حال باید به مستندسازی زندگی شهدا هم توجه شود از این رو ساخت مستندهای پرتره و موضوعی با محور شهدا و جانبازان در دستور کار مراکز صداوسیما در استان ها قرار گرفته است.

 

نکته

معرفی شهدا با آثار نمایشی

     استفاده از ظرفیت نمایش برای معرفی شهدا و نیز آرمان هایی که آنها برای تحقق و زنده نگه داشتن شان جان خود را فدا کردند، تاثیر فراوانی دارد، زیرا تجربه نشان داده است آثار نمایشی به دلیل مخاطب بیشتر و تاثیرگذاری غیر مستقیم، ظرفیت بهتری برای این  امر محسوب می شوند.