آرشیو چهار‌شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹، شماره ۳۷۵۵
حوادث
۱۰

رخداد

قتل اشتباهی دختر 17ساله

شرق: جوانی که با تیراندازی اشتباه، باعث مرگ دختری 17ساله شده بود، از سوی پلیس آگاهی کرمانشاه در «اسلام آباد غرب» دستگیر شد. سرهنگ محمدرضا آمویی، معاونت اجتماعی پلیس کرمانشاه، در این باره گفت: «چند روز پیش جوانی 35ساله به خاطر اختلافات شخصی با خانواده همسرش در حوالی گردنه مرصاد اقدام به تیراندازی به سوی آنها می کند. به دنبال این تیراندازی یکی از گلوله های شلیک شده به یک دستگاه خودروی سواری در حال عبور برخورد کرد و پس از اصابت به دختر نوجوان 17ساله موجب مرگ او شد». 

سرهنگ آمویی در ادامه گفت: «پس از این حادثه عامل تیراندازی از صحنه متواری شد، تا اینکه عصر دوشنبه، 9 تیر کارآگاهان پلیس آگاهی متوجه تردد او در محور اسلام آباد غرب - کرمانشاه شدند. پس از شناسایی عامل تیراندازی منجر به قتل و مسیر تردد او، تیمی از پلیس آگاهی به سرعت در منطقه حاضر و در عملیاتی حساب شده قاتل فراری را در حالی که همراه با شخص دیگری سوار بر یک دستگاه خودروی پژو بود، دستگیر کردند». معاون اجتماعی پلیس کرمانشاه در ادامه گفت: «همچنین در بازرسی های انجام شده از خودرو، یک قبضه کلت نیز کشف شد و افراد دستگیرشده به اداره پلیس آگاهی منتقل شدند». پرونده این قتل برای بررسی به دادسرای کرمانشاه ارسال شده و روند رسیدگی به آن در جریان است.

انهدام باند سارقان مسلح

فرمانده انتظامی استان گلستان از انهدام باند سارقان مسلح و اعتراف آنان به 86 فقره سرقت خبر داد. سرهنگ سعید دادگر اظهار کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت مسلحانه در شرق استان، شناسایی و دستگیری سارقان به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی مینودشت قرار گرفت.

او با بیان اینکه اکثر سرقت ها در شهرستان های مینودشت، گنبدکاووس، کلاله و آزادشهر به وقوع پیوسته بود، افزود: سارقان با سر و صورت بسته و در مکان های خلوت طعمه های خود را شناسایی و با ایجاد رعب و وحشت اموال آنان را به سرقت می بردند. فرمانده انتظامی استان گلستان بیان کرد: سرانجام با اشراف اطلاعاتی، رصدهای فنی و تلاش بی وقفه پلیس، مخفیگاه سرکرده این باند مخوف که از سال 97 تحت تعقیب بود، در یکی از استان های هم جوار شناسایی شد.

سرهنگ دادگر خاطرنشان کرد: پس از هماهنگی با مراجع قضائی تیمی ویژه از ماموران پلیس آگاهی به محل مدنظر اعزام شدند و در عملیاتی موفقیت آمیز و غافلگیرانه متهم را دستگیر کردند. او با اشاره به دستگیری دو همدست سارق در عملیات جداگانه تصریح کرد: متهمان در تحقیقات اولیه و پس از مواجهه با مستندات پلیس به 86 فقره سرقت در شرق استان گلستان اقرار کردند. این مقام انتظامی با بیان اینکه از مخفیگاه سارقان چهار دستگاه موتورسیکلت، تعدادی گوشی همراه و مقادیری اموال مسروقه کشف شد، اظهار کرد: هر سه سارق پس از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.