آرشیو چهار‌شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۹۲۳
خبر
۸

سایه روشن

دفاعیات دانیال زاده در هفتمین جلسه دادگاه طبری

دنیای اقتصاد : هفتمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده اکبر طبری روز گذشته به ریاست قاضی بابایی برگزار شد. در این جلسه قاضی در ابتدای دادگاه از متهم دانیال زاده خواست برای ارائه توضیحات در جایگاه قرار گیرد. به گزارش «ایسنا» متهم دانیال زاده با حضور در جایگاه گفت: پرونده ای که به خاطر آن در اینجا ایستاده ام، پرونده ای در مورد طبری است.

وی ادامه داد: 59 مبایعه نامه وجود دارد و 59 نفر از من ملک خریداری کرده اند که به دادگاه تقدیم می شود.وی گفت: اتهاماتی وارد شد، گفتند در سال 89 و 90 پرونده داشتم. از نماینده دادستان خواهش می کنم پرونده را بدهند بازنگری شود. نماینده دادستان گفته است از بانک ها تسهیلات گرفتم، وثیقه نداشته ام و گران نمایی کرده ام، اما تسهیلاتی که از بانک گرفتم معادل 10 برابر آن، وثیقه گذاشتم.دانیال زاده گفت: اگر بانک ها آمدند و گفتند من در ازای تسهیلات 100 هزار تومان هم وثیقه ندادم هرچه گفتند به روی چشم، من به یکی از بانک ها 240 میلیارد بدهکارم و 10 هزار میلیارد از وثایقم در اختیار آنها و در بورس است. تسهیلاتی که از بانک ها گرفته ام 760، 400 و 240 میلیارد تومان است. در ادامه دادگاه متهم دانیال زاده خطاب به رئیس دادگاه با اشاره به فیلمی که در دادگاه پخش شد گفت: در سال 95 به حسین فریدون رشوه دادم و تصاویری که پخش شد مربوط به این پرونده نبود. متهم محمد باقر صدوقی و خادمی گل بیشه نیز از دیگر متهمانی بودند که روز گذشته از خود دفاع کردند.

سومین جلسه دادگاه عباس ایروانی

درخبری دیگر به گزارش «ایسنا» سومین جلسه رسیدگی به اتهامات عباس ایروانی به همراه متهمان دیگر این پرونده (گروه عظام) به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

 
درخواست نمایندگان برای تشکیل فراکسیون عدس و سیر

فرارو نوشت : عضو هیات رئیسه مجلس از توقف تشکیل فراکسیون ها در مجلس توسط هیات رئیسه خبر داد. به گزارش فارس، علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس گفت: تاکنون حدود 100 درخواست تشکیل فراکسیون به هیات رئیسه مجلس واصل شده که تعداد آنها همچنان رو به افزایش است. از سوی دیگر تشکیل فراکسیون های دیگری همچون فراکسیون عدس و سیر به هیات رئیسه واصل شده که سوال اینجاست شان یک فراکسیون در این حد پایین آورده می شود؟

 
برگزاری کلاس های حضوری ممنوع

ایلنا نوشت : مسعود ثقفی، سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران گفت: هرگونه فعالیت فوق برنامه آموزشی درسی در مدارس شهر تهران در ایامی که تا آغاز بازگشایی مدارس قرار داریم به صورت کامل ممنوع است.

 
کمترین نرخ تولد در 10 سال اخیر

ایرنا نوشت : دفتر مطالعات آموزش و فرهنگ مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی در بررسی الزامات فرآیندی ناظر بر تصویب طرح جمعیت و تعالی خانواده در مجلس یازدهم اعلام کرد: میزان تولد در سال 98به یک میلیون و196هزار و135نوزاد رسید که در مقایسه با سال گذشته 12 درصد کاهش و در مقایسه با سال 1393 حدود 22 درصد کاهش را نشان می دهد و کمترین میزان ولادت طی 10 سال اخیر است.

 
شناسایی نوعی ویروس آنفلوآنزا در چین

ایسنا نوشت : محققان در چین گونه جدیدی از ویروس آنفلوآنزا را کشف کردند که از پتانسیل لازم برای تبدیل شدن به یک همه گیری برخوردار است. این ویروس به تازگی در میان خوک ها مشاهده شده اما امکان سرایت آن به انسان نیز وجود دارد. محققان چینی اظهار کردند: این نگرانی وجود دارد که ویروس دچار جهش ژنتیکی شده که در نتیجه شرایطی فراهم شود تا بتواند به آسانی از فردی به فرد دیگر منتقل شود و زمینه همه گیری جهانی را فراهم کند.

 
استاندار قم کرونا گرفت

ایلنا نوشت : طبق اعلام محمدرضا قدیر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قم، روزگذشته تست کرونای دکتر بهرام سرمست استاندار قم مثبت اعلام شد. استاندار قم با تایید خبر فوق گفت: طبق توصیه پزشکان، مجبور هستم که در دو هفته پیش رو در منزل در قرنطینه باشم.

 
بازداشت پارکورکار ایرانی در ترکیه

فرارونوشت : علیرضا جاپلقی، پارکورکار جنجالی ایرانی که به خاطر انتشار فیلم هایی با یک دختر بالای ساختمان هایی در تهران بازداشت شده بود بعد از آزادی از ایران به ترکیه فرار کرد. علیرضا جاپلقی دیروز فیلمی را انتشار داد که در آن همراه برادرش داخل ماشین پلیس ترکیه نشسته بود. او گفت که از مرز زمینی به ترکیه رفته است که ارتش او را بازداشت کرده و تحویل پلیس داده است. جاپلقی عنوان کرد نمی داند او و همراهش را که در تصویر مشخص بود برادرش است به کجا می برند. او در پیام ها و تصاویری که فرستاده، گفته است در پادگانی در مرز وان نگهداری می شود.

 
نگرانی سازمان جهانی بهداشت از افزایش کرونا

ایسنا نوشت : سازمان جهانی بهداشت (WHO) با اشاره به فوت بیش از 500 هزار نفر در جهان بر اثر شیوع ویروس کرونا تاکید کرد: به پایان همه گیری بیماری کووید-19 نزدیک نیستیم. سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: تاکنون بیش از 500 هزار نفر در سراسر جهان بر اثر ابتلا به بیماری کووید-19 جان خود را از دست داده اند و موارد ابتلا در منطقه آمریکای لاتین و ایالات متحده همچنان رو به افزایش است که همین شرایط نشان می دهد به پایان همه گیری این بیماری نزدیک نشده ایم. «تدروس آدهانوم قبریسوس» دبیر کل سازمان جهانی بهداشت گفت: اگرچه در بسیاری از کشورها پیشرفت هایی در مهار و کنترل این بیماری به دست آمده، اما موارد ابتلا به کووید-19 در جهان با سرعت رو به افزایش است.