آرشیو چهار‌شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹، شماره ۵۶۹۴
رسانه: رادیو و تلویزیون
۶

چه خبر؟

رادیو معارف باید یک نهاد معرفتی باشد

معاون صدا گفت: در رادیو معارف با همه محدودیت های برنامه سازی و در عین سختی ها، تولید برنامه باید توام با ظرافت و هنر باشد و این مهم بیش از پیش در رادیو معارف مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش جام جم، شاه آبادی همزمان با سالگرد تاسیس رادیو معارف روز گذشته در جمع اهالی رادیو معارف حاضر شد.

بنابراین گزارش،  ابتدای این دیدار ،معاون صدا با حضور در جلسه شورای مدیران این رسانه دینی، پس از شنیدن گزارش عملکرد و نظراتی که بعضی مدیران در جهت ارتقای کیفیت رادیو معارف مطرح کردند، ضمن اشاره به جایگاه ویژه رادیو معارف بر این نکته تاکید کرد که باید توجه داشت این شبکه رادیویی در کنار مخاطب خاص، مخاطب عام فراوانی هم دارد و باید به عنوان یک نهاد دینی معرفتی، برای تمام افراد ملجا و پناه بوده و برای حالات مختلفی که هر فردی می تواند داشته باشد برنامه سازی مناسبی کند و همه سلیقه ها را در نظر گرفت.

حمید شاه آبادی تاکید کرد: در این شبکه رادیویی با همه محدودیت های برنامه سازی و در عین سختی ها، تولید برنامه باید توام با ظرافت و هنر باشد و باید این مهم بیش از پیش در رادیو معارف مورد توجه قرار گیرد.

سپس معاون صدا در نشست صمیمی با برنامه سازان این شبکه ضمن شنیدن سخنان و  دغدغه ها، درخواست ها و مطالبات عوامل رادیو معارف و پاسخ به سوالات ایشان از برنامه سازان و برنامه های موفق طی دو فصل پاییز و زمستان 98 تقدیر کرد.

قصه پلیسی «دخترم نرگس» درام می شود

مریم خدارحمی، ایفاگر نقش نرگس در سریال «دخترم نرگس» ، در گفت وگویی با ایسنا درباره همکاری اش در این پروژه گفت: پس از خواندن فیلمنامه از قصه، جذابیت و کشش داستان خوشم آمد و به عنوان بازیگر اصلی به این سریال پیوستم.

این بازیگر ادامه داد: همان طور که در قسمت اول دیدیم سریال معماگونه و با یک تم پلیسی آغاز شد و به نوعی تعلیقی ایجاد کرده که بیننده تلویزیون را برای تماشای قسمت های بعدی ترغیب می کند. بازیگر سریال خاک گرم درباره گروه کارگردانی دخترم نرگس افزود: آقای باقر پیران از کارگردانان بنام استان آذربایجان غربی است که سریال های موفقی در این استان تولید کرده است.آقای پیران مدیریت داشتند و از این که با ایشان کار کردم خیلی راضی هستم. نقش مقابل من در این مجموعه استاد محمود پاک نیت بود و خیلی دوست داشتم در پروژه ای کنار ایشان بازی کنم و این افتخار در این سریال نصیبم شد. خدارحمی عنوان کرد: پنج ماه دوری از خانه برای این سریال خیلی برای من سخت بود ولی تیم حرفه ای کارگردانی، بازیگران بسیار خوب و البته فیلمنامه جذاب همگی باعث شد بتوانم این دوری را تحمل کنم. او درباره اقبال مردم از سریال دخترم نرگس گفت: البته الان که دو قسمت پخش شده زود است درباره آن قضاوت کنیم؛ اما برخی از دوستان و اطرافیانم در تماس هایشان گفته اند قصه جذاب شروع شده و دوست داریم ببینم ادامه ماجرا چه می شود. من فکر می کنم این سریال قابلیت دیده شدن دارد و اگر تبلیغات مناسبی برای آن انجام شود می تواند در جذب مخاطب موثر باشد. مریم خدا رحمی حضور بازیگران بومی در این سریال را از نقاط قوت دخترم نرگس دانست و یادآورشد: سال 1384 در سریال سایه ای در تاریکی در استان اردبیل بازی کردم و سه ماه در بین اهالی خونگرم این خطه بودم. در این سریال هم بازیگران بومی درکنار سایر بازیگران خوش درخشیدند. بازیگر سریال دوردست ها تصریح کرد: دخترم نرگس سریالی اجتماعی -پلیسی است که البته قصه با فضایی پلیسی شروع می شود ولی از اواسط سریال به بعد تبدیل به درام می شود که این هم جذابیت خودش را دارد.