آرشیو چهار‌شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۹۲۳
خودرو
۲۴

جهان خودرو

ناکامی جنرال موتورز در دادگاه

دنیای اقتصاد : یک روز پس از آنکه شرکت خودروسازی جنرال موتورز از دادگاه استیناف آمریکایی درخواست کرده بود تا بار دیگر شکایت نامه این خودروساز علیه فیات-کرایسلر، رقیب خود را به جریان بیندازد، این بار نیز دادگاه استیناف مانند دادگاه منطقه ای که پیش تر رای به حل اختلافات داده بود، همین رای را تایید کرد. دادگاه استیناف دایره ششم ایالات متحده در بیانیه خود اعلام کرد: «برای فراهم کردن زمان کافی در جهت موضوعاتی که جنرال موتورز آنها را مطرح ساخته است و با توجه به بررسی عوامل مربوطه، دادگاه به این نتیجه رسید که فعلا رای دادگاه منطقه ای را تایید کند.» شکایت نامه این خودروساز در دادگاه ششم استیناف تنها یک هفته پس از آن مطرح می شود که پائول بورمن، یک قاضی دادگاه منطقه ای شکایت جنرال موتورز علیه فیات-کرایسلر را «تلف کردن زمان و منابع» خوانده بود؛ در زمانی که هر دو طرف باید تمرکز خود را برای مقابله با پیامدهای شیوع ویروس کرونا بر کسب و کار خود قرار دهند.

 
عرضه جدید سهام استون مارتین

دنیای اقتصاد : شرکت خودروسازی استون مارتین با هدف افزایش سرمایه و جبران خسارات وارد شده از ویروس کرونا، سهام بیشتری به ارزش 20 درصد سرمایه فعلی اش عرضه کرد. این شرکت بریتانیایی که تنها در سه ماه نخست سال ضرری 119 میلیون پوندی داشته مجبور است برای جبران بخشی از کسری مالی و عرضه محصولات جدید، تعدادی سهام را به ارزش 245 میلیون پوند عرضه کند. همچنین مدیریت استون مارتین تصمیم گرفته است تا هزینه های جاری و تولید شرکت را کنترل کند و به آرامی سرعت کار خطوط تولید را افزایش دهد. در حال حاضر حدود 90 درصد از نمایندگی های استون مارتین کار خود را پس از تعطیلی های ناشی از شیوع بیماری کووید-19 آغاز کرده اند و تلاش دارند که به بهترین شکل ممکن پاسخگوی تقاضای روزافزون بازار برای مشتریان شاسی بلند دی بی ایکس باشند. قرار است به زودی آخرین تاسیسات تولیدی استون مارتین در بریتانیا نیز کار خود را آغاز کند.

 
تولید تاکسی های خودران اشتراکی

دنیای اقتصاد : شرکت پولستار و وایمو اعلام کردند که همکاری تازه ای را در زمینه تولید خودروهای برقی خودران به منظور استفاده در سرویس حمل و نقل اشتراکی آغاز کرده اند. جزئیات این قرارداد هنوز مشخص نیست اما شرکت پولستار پلت فرم جدیدی را در راستای تولید خودروهای برقی خودران برای استفاده در سیستم حمل و نقل اشتراکی ارائه کرده است. پولستار می گوید که این همکاری، فرصت جدیدی است که باعث بهبود عملکرد خودروهای خودران این برند باسابقه می شود. به عنوان مثال می توان به فناوری رانندگی خودکار وایمو درایو اشاره کرد که در نسل آینده خودروهای پولستار به کار گرفته می شوند. در حقیقت این دو شرکت قصد دارند تا با کمک دانش مهندسان خود، فناوری سطح 4 خودروهای خودران را برای استفاده در موقعیت ها و شرایط مختلف جاده ای توسعه دهند. از این خودروهای خودران می توان در سیستم حمل و نقل محلی، برای جابه جایی بارها، در سیستم حمل و نقل عمومی (اشتراکی) و به عنوان خودروهای شخصی استفاده کرد.