آرشیو چهار‌شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۹۲۳
فرهنگ و هنر
۲۵

تعطیلی برادوی تا پایان سال

برادوی تا پایان سال 2020 چراغ هایش را روشن نخواهد کرد و هنوز مشخص نیست که دوباره چه زمانی اجراهای صحنه های نمایش نیویورک از سر گرفته شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، از ماه مارس که برادوی برای شیوع ویروس کرونا تعطیل شد این چهارمین بار است که بازگشایی سالن های نمایش برادوی به تعویق می افتد و این بار طولانی ترین زمان تعطیلی برای آن در نظر گرفته شده است.

اتحادیه برادوی دوشنبه اعلام کرد مالکان این تئاترها همه بلیت هایی را که تا 3 ژانویه پیش فروش شده بود به خریداران بازخواهند گرداند هر چند این امکان وجود دارد که برخی از نمایش ها تکلیف شان تا آن زمان روشن نباشد.

رئیس هیات مدیره اتحادیه برادوی نیز تاکید کرد حضور هزار تماشاگر در یک نمایش می تواند هم برای هر مخاطب و هر بازیگر و اعضای پشت صحنه خطرآفرین باشد و زمانی دوباره برادوی چراغ هایش را روشن می کند که مطمئن باشد خطری کسی را تهدید نمی کند.

وی افزود: تک تک اعضای این هنر در آرزوی بازگشت به کار و سهیم شدن در داستان هایی جدید با مخاطبانشان هستند.

برادوی 12 مارس (22 اسفند) درحالی تعطیل شد که آن زمان 31 نمایش موزیکال و درام درحال اجرا بودند. هشت نمایش جدید نیز درحال پیش نمایش بودند و هشت نمایش نیز قرار بود برای اولین بار در بهار روی صحنه بروند. از آن زمان سه نمایش شامل «یخ زده» دیزنی، «ماموران اعدام» مارتین مک دونا و «چه کسی از ویرجینیا وولف می ترسد» ادوارد آلبی اعلام کردند با بازگشایی برادوی قصد اجرا ندارند.

برخی از نمایش ها هم اجرایشان را تا 2021 به تعویق انداخته بودند.