آرشیو چهار‌شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۰۱
جامعه
۱۰

دور دنیا در یک روز

آمریکا: درگیری اپل و نیویورک تایمز

روزنامه نیویورک تایمز تصمیم گرفت با حذف مقالات خود از برنامه اپل نیوز، ارتباط مستقیمی با خوانندگان مطالب خود برقرار کند.

به گزارش فارس به نقل از انگجت، از این پس مقالات و اخبار روزنامه نیویورک تایمز در برنامه تلفن همراه اپل نیوز نمایش داده نمی شود.

روزنامه نیویورک تایمز اعلام کرده که به همکاری خود با اپل نیوز خاتمه می دهد. به نظر می رسد اختلاف نظر اپل نیوز مشابه با اختلاف آن با گوگل نیوز نباشد. زیرا اپل خوانندگان مطالب نیویورک تایمز را به محیط برنامه خود و نه سایت این روزنامه هدایت می کند. این در حالی است که نیویورک تایمز دوست دارد خوانندگان مطالبش حتما در محیط وب سایت این روزنامه حضور داشته باشند.

 

بنگلادش: مرگ 32 تن در تصادف 2 قایق

در حادثه تصادف دو قایق در بنگلادش دست کم 32 تن کشته شدند.

یک قایق مسافربری با قایقی دیگر برخورد کرد که موجب مرگ دست کم 32 تن شد.

بنابر اعلام رسانه های محلی، قایق مسافربری حامل بیش از 50 سرنشین بود که جسد دست کم هشت زن و سه کودک در میان قربانیان این حادثه به چشم می خورد.

بنا بر اظهار مقامات محلی، تاکنون 32 جسد در محل حادثه پیدا شده و نیروهای امداد و نجات با حضور در محل در تلاش برای یافتن دیگر سرنشینان و کمک به آنان هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، پلیس بنگلادش در توضیح این حادثه اعلام کرد: یکی از قایق ها در حال لنگر انداختن در بندر بود که با قایق دیگر برخورد می کند.

 

نروژ: لغو سفارش خرید 97 هواپیمای بوئینگ

شرکت هواپیمایی نروژ خواستار بازگشت مبالغ پرداختی پیش از تحویل هواپیما های بوئینگ و نیز خسارت بابت زیان های زمینگیر شدن هواپیمای 737 مکس شد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از خبرگزاری رویترز، هواپیمایی نروژ روز دوشنبه با لغو سفارش خرید 97 هواپیمای بوئینگ اعلام کرد از این شرکت هواپیماساز آمریکایی به خاطر زمین گیر شدن هواپیما های 737 مکس و نیز مشکلات هواپیمای 787 طلب خسارت خواهد کرد. سفارش های لغو شده شامل 92 هواپیمای 737 مکس، پنج هواپیمای 787 دریم لاینر و نیز توافقات سرویس هر دو هواپیماست.

این شرکت هواپیمایی در بیانیه ای اعلام کرد که خواستار بازگشت مبالغ پرداختی پیش از تحویل مربوط به این هواپیما ها و نیز خسارت بابت زیان های این شرکت در ارتباط با زمین گیر شدن هواپیمای 737 مکس و مشکلات در ارتباط با موتور هواپیمای 787 شده است.

نروژ دارای 18 هواپیمای مسافربری مکس در ناوگان مسافری خود است که 163 هواپیما در آن دارد. اخبار مربوط به این لغو سفارش در حالی منتشر شد که بوئینگ پرواز های آزمایشی مهمی را برای دریافت مجوز پرواز و غلبه بر بزرگترین بحران تاریخ خود آغاز کرد.

چند مورد سقوط مرگبار هواپیمای 737 مکس به علت نقص فنی در یکی دو سال اخیر باعث ممنوعیت پرواز این مدل هواپیما در بسیاری از کشورها شده است.

 

فندلاند: وقوع انفجار در سالن تئاتر

در انفجاری که در تئاتر اصلی شهر هلسینکی رخ داد، دست کم یک نفر مجروح شد.

به گزارش ایسنا، رسانه های فنلاند بر اساس گزارش پلیس محلی اعلام کردند که دیروز در تئاتر شهر هلسینکی، پایتخت فنلاند انفجاری رخ داد که موجب زخمی شدن حداقل یک نفر شد.

به گزارش پایگاه خبری «Yle News»، هیچ دلیل و مدرکی درخصوص عمدی بودن وقوع انفجار وجود ندارد.

مدیر فنی تئاتر شهر هلسینکی اعلام کرد که نیروهای خدماتی در داخل ساختمان به تعمیر و نگهداری تاسیسات مشغول بودند و در زمان انفجار حدود 100 نفر در ساختمان اصلی حضور داشتند.

پلیس تحقیقات خود درباره منشاء این حادثه را آغاز کرده است.