آرشیو چهار‌شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹، شماره ۵۶۹۴
زندگی
۱۳

حق با شماست

# آتش سوزی- جنگل‎ها

زنگانه از لاهیجان: چرا برای مقابله با آتش سوزی های مکرر جنگل های کشور، سازمان محیط زیست تابلوهای هشدار در تمامی جنگل ها نصب نمی کند؟ بهتر است جرایمی نیز برای افرادی که این قانون را زیر پا می گذارند درنظر گرفته شود.

# کالای- داخلی

حاجی از تهران:  اجناس تولید داخل در حال حاضر، گران تر از کالاهای وارداتی به مردم عرضه می شود. چرا؟ این درحالی است که تولید داخل باید ارزان تر از مشابه خارجی آن باشد.

# تورم- شدید

ابراهیمی از تهران:  قیمت دلار همچنان رو به افزایش است؛ به بهانه افزایش بی رویه قیمت دلار، تمامی اجناس حتی قیمت میوه و سبزیجات هم افزایش پیدا می کند.

# محور- هراز

مقامی از آمل: ترافیک سنگین در محور جاده هراز به علت تک بانده بودن قسمت هایی از این جاده است. در اواخر هر هفته و نیز یکطرفه کردن آن، باعث اعتراض مسافران شده است. امیدوارم هر چه زودتر این محور دو بانده شود.

جوابیه

در پی درج پیامی با عنوان «شست وشوی مخازن پسماند انجام شود» مشاور مدیرعامل و مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با ارسال نمابری اعلام کرد: شست وشوی سطوح بیرونی و درونی انواع مخازن ویژه ذخیره سازی موقت پسماندها با مواد شوینده به صورت مکانیزه ماهانه (در تابستان شش و در زمستان ها چهار دفعه) انجام می شود. در همین راستا کارگران خدمات شهری ضمن برخورداری از آموزش های لازم، وظیفه جمع آوری پسماندها و شست وشوی مخازن را بر عهده دارند، اما متاسفانه عدم آبگیری پسماند توسط برخی شهروندان محترم سبب ایجاد شیرابه و انتشار بوی نامطبوع از مخازن شده و همچنین در بعضی از خیابان های اصلی به دلیل رعایت نکردن زمان تخلیه پسماندها در مخزن از سوی برخی شهروندان محترم، باعث شده است به دلیل وجود زباله شست وشوی این مخازن با مشکلاتی مواجه شود.