آرشیو چهار‌شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۹۲۳
بانک و بیمه
۱۳

خبر شرکت ها

وصول 989 میلیارد تومان طلب بانک اقتصاد نوین از گروه استراتوس

گروه شرکت ها : بانک اقتصادنوین 989 میلیارد تومان طلب خود از گروه استراتوس را به طور کامل وصول کرد. بر اساس اطلاعیه منتشر شده در سامانه کدال، پیرو توافق این بانک با گروه استراتوس مقرر شده بود کل بدهی متعلق به شرکت های کیهان تبادل، فنی تجاری پارس شهر، بین الملل خانه سازی ایرانیان پرشیا، تجهیز کالا و سرمایه آسیا، رهروان دوراندیش، گسترش و توسعه صنعت آذربایجان و توسعه شهری فراز، پس از کسر بخشودگی جرایم و از محل دارایی های تسلیم شده گروه استراتوس مشتمل بر سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران (عمدتا سهام شرکت های سرمایه گذاری ساختمان ایران، سرمایه گذاری اقتصادنوین و بانک اقتصادنوین) و زمین جمعا به مبلغ 989 میلیارد تومان تسویه شود.

بنابراین گزارش با توجه به ابلاغ دستور قضایی به سازمان بورس و اوراق بهادار، انتقال سهام موضوع این اطلاعیه در تاریخ 9/ 4/ 99 از سوی  شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه انجام شد.از سوی دیگر بر اساس اطلاعات منتشر شده در سامانه کدال، شرکت تامین سرمایه نوین با کسب 130میلیارد تومان درآمد در خرداد ماه سال جاری رکورد تازه ای را در کسب درآمد ثبت کرد. براین اساس شرکت تامین سرمایه نوین در فروردین و اردیبهشت سال جاری به ترتیب 54 و 76میلیارد تومان درآمد کسب کرد که با یک جهش قابل توجه، درآمد خود در خرداد ماه را به 130 میلیارد تومان رساند. این رقم نسبت به ماه گذشته 71 درصد رشد را نشان می دهد. مجموع درآمد این شرکت در سه ماه ابتدایی سال جاری 260 میلیارد تومان بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل 73 درصد رشد داشته است.

 
الزام استفاده از کد امنیتی پیامکی در اینترنت بانک اقتصادنوین

گروه شرکت ها : با هدف ارتقای امنیت مشتریان، از تاریخ 5 تیرماه 1399 ورود به اینترنت بانک اقتصادنوین و انتقال وجه در این درگاه فقط با استفاده از کد امنیتی پیامکی امکان پذیر است. به گزارش روابط عمومی بانک اقتصادنوین؛ بر این اساس تمام مشتریان حقیقی که پیش از این برای ورود به اینترنت بانک از نام کاربری و رمز عبور خود استفاده می کردند، پس از این مرحله به صفحه درخواست ارسال بلیت امنیتی هدایت می شوند و در این مرحله لازم است کد امنیتی ارسال شده به شماره همراه خود را درج و سپس به پنل کاربری خود وارد شوند.بنا بر این گزارش از تاریخ یاد شده انجام عملیات انتقال وجه سپرده به سپرده، ساتنا و پایا نیز به صورت دو عاملی و با ورود توامان رمز اینترنت بانک و کد امنیتی قابل انجام خواهد بود.این گزارش می افزاید:مشتریان مقیم خارج از کشور نیز می توانند برای آگاهی از روش فعال سازی کد امنیتی خود با کارشناسان مرکز 24 ساعته ارتباط با مشتریان بانک اقتصادنوین تماس بگیرند.

 
اعلام شرایط پرداخت وام به مشاغل آسیب دیده از کرونا در بانک شهر

گروه شرکت ها : معاون اعتبارات بانک شهر گفت: کسب و کارهایی که به دلیل شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا در فعالیت اقتصادی خود آسیب دیده اند، می توانند از تسهیلات این بانک بهره مند شوند.به گزارش مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، محمدعلی خادمی با بیان اینکه حفظ اشتغال و تامین هزینه های عملیاتی واحدهای مشاغل آسیب دیده از کرونا طی سال جاری در دستور کار بانک شهر قرار دارد،افزود: در همین راستا رانندگان مسافری درون و برون شهری خویش فرمای بیمه پرداز نیز می توانند از تسهیلات بانک شهر استفاده کنند.خادمی با اشاره به اینکه سود تسهیلات در نظر گرفته شده 12 درصد و بازپرداخت اقساط آن نیز 24 ماه خواهد بود، ادامه داد: بازپرداخت این تسهیلات نیز از مهر ماه و با 3 ماه تنفس آغاز می شود.وی خاطرنشان کرد: مبلغ تسهیلات نیز بنا بر شغل و میزان توان بازپرداخت اقساط از سوی صاحبان مشاغل متفاوت خواهد بود.معاون اعتبارات بانک شهر با تاکید بر اینکه این تسهیلات تنها به متقاضیانی تخصیص خواهد یافت که در سامانه «کارا»ی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ثبت نام کرده باشند، تصریح کرد: بنگاه های آسیب دیده از کرونا می توانند برای دریافت تسهیلات، به شعب منتخب بانک شهر مراجعه کنند.

 
اعلام جزئیات جوایز قرعه کشی حساب های قرض الحسنه بانک ملی

گروه شرکت ها : ترکیب سبد جوایز چهل و یکمین دوره قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز ریالی و ارزی بانک ملی ایران اعلام شد. به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، جایزه ویژه این دوره از قرعه کشی، 99 فقره کمک هزینه خرید واحد مسکونی هر یک به ارزش یک میلیارد ریال است. همچنین 299 فقره کمک هزینه خرید خودرو داخلی هر یک به ارزش 700 میلیون ریال در کنار 1399 کمک هزینه خرید کالای ایرانی هر یک به ارزش 200 میلیون ریال برای شرکت کنندگان در قرعه کشی در نظر گرفته شده است.1399 کمک هزینه خرید صنایع دستی هر یک به ارزش 10 میلیون ریال و 790 هزار جایزه نقدی یک میلیون ریالی نیز بخش دیگری از جوایز چهل و یکمین دوره قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز ریالی و ارزی بانک ملی ایران است. در این دوره از قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز بانک ملی ایران 793 هزار و 196 فقره جایزه با ارزش بیش از یک هزار و 392 میلیارد ریال به برندگان تخصیص یافته است.