آرشیو چهار‌شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۹، شماره ۴۹۲۳
بانک و بیمه
۱۳

خبر

رشد نرخ بیکاری در ژاپن

فارس : آمارهای دولتی نشان داد نرخ بیکاری ژاپن در ماه می به 9/ 2 درصد افزایش یافته است.آمارهای دولتی نشان داد نرخ بیکاری در این کشور افزایش و در دسترس بودن فرصت های شغلی در ماه می کاهش یافته است.وزارت امور داخلی و ارتباطات ژاپن نشان داد نرخ بیکاری این کشور در ماه می به 9/ 2 درصد افزایش یافته است.به نوشته رویترز، این رقم در ماه آوریل برابر با 6/ 2 درصد بوده است.

 
پاول: شرایط اقتصاد کاملا نامطمئن است!

ایسنا : رئیس بانک مرکزی آمریکا گفت چالش های کاملا محسوسی بر سر راه اقتصاد وجود دارد. به گزارش رویترز، جروم پاول چشم انداز اقتصاد آمریکا را کاملا نامطمئن دانست و افزود: همه چیز به این بستگی دارد که سرعت شیوع کرونا تا چه حد مهار شود و تلاش های دولت برای حمایت از بخش های مختلف اقتصادی تا چه حد موفق باشد.رئیس بانک مرکزی آمریکا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رشد مثبت فعالیت های اقتصادی گفت: ما وارد یک فاز جدید و بسیار مهم شده ایم. بازگشت تدریجی فعالیت های اقتصادی مساله بسیار خوبی است اما چالش های موجود بر سر راه اقتصاد کاملا محسوس هستند.در شرایطی که شمار بیکاران و میزان تولیدات صنعتی آمریکا کماکان با آمارهای خوب قبل از بحران کرونا فاصله بسیار زیادی دارد، پاول افزود: مسیر پیش روی اقتصاد خیلی نامطمئن است و نمی توان با قطعیت گفت چه پیش خواهد آمد.بانک مرکزی آمریکا بزرگ ترین بسته حمایتی مقابله با کرونا را در بین بانک های مرکزی جهان داشته است و نرخ بهره را نیز به نزدیکی صفر کاهش داده است. این بانک وعده داده است کماکان به حضور قدرتمند در بازارها ادامه خواهد داد.

 
افزایش کسری بودجه برزیل به بیش از 11 درصد

ایبنا : براساس اعلام وزارت خزانه داری برزیل، کسری بودجه اولیه این کشور به طور حتم در سال جاری از 11درصد تولید ناخالص داخلی تجاوز خواهد کرد.به گزارش رویترز، «مانسوئتو آلمیدا» وزیر خزانه داری برزیل ضمن اعلام این موضوع اضافه کرد که پیشنهادها برای تمدید پرداخت اضطراری به کارگران کم درآمد، هزینه مازاد 189 میلیارد دلاری (معادل 9/ 1 درصد تولید ناخالص داخلی) را روی دست دولت خواهد گذاشت.آلمیدا پس از منتشر شدن آمار و ارقام بی سابقه کسری بودجه، در جریان یک نشست مطبوعاتی مجازی گفت که دولت برزیل نسبت به پایبندی به مقررات سقف هزینه کرد در سال جاری و سال های آتی، کاملا متعهد است.

 
مداخله 85/ 5 میلیارد دلاری بانک مرکزی کره جنوبی

ایبنا : بانک مرکزی کره جنوبی اعلام کرد که در سه ماه نخست سال و به منظور تسهیل نوسانات پول ملی در بحبوحه پاندمی کرونا، از طریق مداخله ارزی در بازار مبلغ خالص 851/ 5 میلیارد دلار به فروش رسانده است.به گزارش مارکت اسکرینر، این در حالی است که در سه ماهه پیش از آن نرخ خالص خرید و فروش دلار توسط بانک مرکزی به یک اندازه بود. میانگین حجم مبادلات روزانه دلار/ وون در بازار بین بانکی داخلی کره جنوبی در سه ماه نخست سال 71/ 7 میلیارد دلار بود؛ این رقم برای سه ماه چهارم سال 2019 مبلغ 69/ 6 میلیارد دلار اعلام شده بود. براساس داده های ریفینیتیو، در بازه زمانی ژانویه تا مارس، هر دلار در محدوده 1296 تا 6/ 1150 وون نوسان می کرد.بانک مرکزی کره جنوبی علاوه بر این اعلام کرد که در راستای ثبات بخشی به بازار اوراق قرضه، عملیات خرید یکجای اوراق بدهی دولتی را به ارزش 5/ 1 تریلیون وون (25/ 1 میلیارد دلار) اجرایی خواهد کرد. این بانک همچنین اعلام کرده که خریداری اوراق قرضه را با سه نوع سررسید متفاوت (5، 10 و 20 ساله) هدف گرفته و مزایده در تاریخ دوم جولای انجام خواهد شد.