آرشیو پنج‌شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۲۶
اخبار کشور
۲

آیت الله جنتی: صبر و مقاومت مردم یمن قابل تقدیر است امیدواریم هر چه زودتر شر آل سعود به خودش برگردد

دبیر شورای نگهبان گفت: صبر و مقاومت مردم یمن در مقابل شرارت های آل سعود که همه سختی ها را تحمل می کنند قابل تقدیر است و امیدواریم هرچه زودتر شر آل سعود به خودشان برگردد.

آیت الله احمد جنتی در جلسه دیروز (چهارشنبه) شورای نگهبان ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام محمد باقر(ع)، به حادثه دردناک و جنایت آل سعود در کشتار حجاج ایرانی در سال 1366 که برای حضور در مراسم «برائت از مشرکین» شرکت کرده بودند، اشاره کرد و گفت: متاسفانه جنایات آل سعود ادامه دارد؛ چنانچه همچنان حملات ناجوانمردانه این رژیم به یمن و تحت فشار قرار گرفتن مردم مظلوم این کشور را شاهدیم که واقعا اوضاع بسیار ناراحت کننده ای است.

وی افزود: البته صبر و مقاومت مردم یمن در مقابل شرارت های آل سعود که همه سختی ها را تحمل می کنند قابل تقدیر است و امیدواریم هرچه زودتر شر آل سعود به خودشان برگردد و با نابودی این رژیم، اوضاع مردم یمن سامان یابد. دبیر شورای نگهبان در بخش دیگری از سخنان خود از خدمات «سیامک ره پیک» در پژوهشکده شورای نگهبان تشکر کرد.

وی به نقش و جایگاه ویژه پژوهشکده به عنوان بازوی مشورتی حقوقی شورای نگهبان اشاره کرد و افزود: این مجموعه علاوه بر اظهارنظرهای کارشناسی درخصوص مصوبات، کارهای مهم دیگری از جمله انتشار مذاکرات و نظرات استدلالی شورای نگهبان و مطالعات در حوزه های مربوط به وظایف شورای نگهبان را انجام می دهد که امیدواریم با ریاست جدید پژوهشکده که بر عهده کدخدایی است، شاهد استفاده بیشتر از ظرفیت های علمی کارشناسان متخصص و متعهد باشیم. آیت الله جنتی در پایان ضمن توصیه مردم به خواندن دعای عرفه، به اهمیت این دعا و مضامین مهم آن اشاره کرد و گفت: در کنار اینکه مسئولین برای رفع مشکلات کشور تلاش می کنند، دعا برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، سلامتی مبتلایان به بیماری کرونا و از بین رفتن این ویروس منحوس را فراموش نکنیم و برای نابودی شر آمریکا و اسرائیل و آل سعود هم دعا کنیم.