آرشیو پنج‌شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹، شماره ۵۷۱۹
ورزش
۴

انتخابات کمیسیون ورزشکاران و حاشیه های نا تمام

رقابت با خودی ها برای صندلی های لرزان!

مازیار فیروزی

ماجرا از چند ماه پیش رقم خورد؛ جایی که ورزشکاران به صورت دسته جمعی از کمیسیونی که متعلق به خودشان بود استعفا دادند تا جرقه حاشیه ها از همان جا زده شود. ورزشکاران دو دسته شده و در رسانه های مختلف علیه یکدیگر بودند.

اتفاقاتی داشت رقم می خورد که غیر قابل باور بود. به قول یکی از المپین ها نمی دانم چرا این رفتارها را انجام می دهند. مگر چه سود و منفعتی دارد که دوستان به این شکل از خجالت هم در می آیند؟ ما که رفتیم، بذارید توی سر و کله هم بزنند. سال 96 بود که کمیسیون ورزشکاران شکل گرفت و آن زمان گمان همه این بود که این کمیسیون شکل می گیرد تا صدای همین ورزشکاران راحت تر به گوش مسوولان برسد. اما نه تنها این اتفاق نیفتاده است، بلکه مشکلی دیگر به مشکلات ورزشکاران اضافه شده است. هیچ پلی از سمت ورزشکاران به سمت مسوولان زده نشده و دریغ از یک حل مشکل. وقتی آنها بین خودشان اختلاف دارند دیگر چطور می شود انتظار داشت برای حل مشکل سایر ورزشکاران قدم بردارند؟

در هر صورت انتخابات برگزار شد و جلسه ورزشکاران به صورت لایو در اینستاگرام برای خبرنگاران پخش شد. باید از واژه تاسف استفاده کرد، چرا که بحث های ردوبدل شده در این جلسه گاهی آنقدر دلخراش بود که حتی نمی شود آن را روی کاغذ نوشت.تنش بین قهرمانان برای دو پست ریاست و نایب رئیسی حالا این علامت سوال را مقابل ذهن خیلی ها به وجود می آورد که پس چه شد مرام و معرفت و پهلوانی؟ آقایان، خانم ها؛ این کمیسیون متعلق به شماست برای حل مشکلات شما، نه بروز اختلافات تازه، سلایق شخصی و لجبازی های بچه گانه!

هادی ساعی: این کمیسیون باید نیازهای ورزشکاران را بر طرف کند

هادی ساعی، رئیس کمیسیون ورزشکاران پس از این کمیسیون در این باره گفت: «این کمیسیون تنها منبعی است که امکان برقراری ارتباط مستقیم و مکاتبه با رئیس کمیته ملی المپیک را دارد و کمیته بین المللی المپیک برای این کمیسیون اهمیت ویژه ای قائل است.»

او اشاره به وظایف این کمیسیون کرد و ادامه داد: «اعضای این کمیسیون می توانند نماینده ورزشکاران باشند، نیازهای آنان را برطرف کنند و به رئیس کمیته ملی المپیک مشاوره دهند. با توجه به شرایط ویژه جهانی و نزدیک بودن المپیک این کمیسیون نقش پررنگ تری دارد.»

ساعی اشاره ای به درگیری ها و حاشیه های به وجود آمده نکرد و سعی کرد در این باره اظهار نظری نکند. او در پایان با اشاره به وضعیت تکواندو در کشور گفت: «من در تکواندو مدیر فنی تیم ملی هستم؛ در رده آقایان دونفر سهمیه المپیک را کسب کرده اند و در رده بانوان شانس کسب دو سهمیه را داریم.»

زهرا نعمتی: همیشه تمامیت خواه نباشیم

بانوی تیرانداز و المپیکی ایران که برای پست ریاست در کمیسیون ورزشکاران کاندیدا شده بود در این باره می گوید: «خب من به آقای ساعی تبریک می گویم. البته فکر می کنم آقای ساعی چند مسوولیت در زمینه های مختلف دارد و اکنون با ریاست کمیسیون ورزشکاران هم مسوولیتش سنگین تر شده است.»

او که با ایسنا حرف زده بود، ادامه داد: «امیدوارم بتواند به ورزشکاران کمک بیشتری کند و ما حتما هم با افتخار درکنار او هستیم. همچنین امیدوارم روزی بتوانیم از طریق کمیسیون ورزشکاران منش قهرمانی و پهلوانی را الگو سازی و به هم یادآوری کنیم. ای کاش در این بخش بتوانیم به تمام قهرمانان و ورزشکاران یاد بدهیم که همیشه تمامیت خواه نباشیم و همدلی بیشتری داشته باشیم. به نظرم این مساله اهمیت بیشتری نسبت به رسیدن به پست ها، جایگاه ها و ریاست ها داشته باشد.»