آرشیو پنج‌شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۲۶
اخبار کشور
۱۱

30 هزار خانه هلال در کشور راه اندازی می شود

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: راه اندازی 30 هزار خانه هلال با توجه به آمار بالای حوادث در کشور در اولویت این جمعیت قرار دارد.

محمد گل فشان ، به ایرنا اظهار داشت: بخش قابل توجهی از این خانه های هلال با توجه به تاکید رئیس جمهوری هفته دولت امسال به بهره برداری می رسد.

وی ارتقای سطح آموزش، مهارت آفرینی، آگاهی بخشی و فرهنگ سازی مردم در قبال حوادث و بلایای طبیعی و چگونگی مواجهه با این حوادث را از مهم ترین اهداف راه اندازی خانه های هلال عنوان کرد و افزود: هم اینک بیش از یکهزار و 500 خانه هلال در کشور فعال است.

وی تاکید کرد: جوانان، امدادگران و داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور از زمان شیوع ویروس کرونا اقدامات ارزشمندی را برای مقابله و پیشگیری از این بیماری مورد توجه قرار داده اند که غربالگری بیش از 20 میلیون نفر در مبادی ورودی و خروجی مراکز جمعیتی کشور در نوروز امسال از آن جمله به شمار می روند.

وی افزود: همچنین آموزش های مجازی این جمعیت با توجه به مقبولیت بالای این نهاد بین شهروندان نقش مهمی در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا داشته است.

وی ادامه داد: براساس برنامه ریزی انجام شده غربالگری مجدد شهروندان در مبادی استان هایی با وضعیت قرمز کرونا در برنامه های اولویت دار این جمعیت به شمار می رود.