آرشیو پنج‌شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹، شماره ۳۷۸۰
حوادث
۱۰

رخداد

سرقت موتور با پیچ گوشتی

شرق: دو سارق که با پیچ گوشتی اقدام به سرقت موتورسیکلت کرده بودند، به دام افتادند.

سرهنگ شمس بیرانوند، رئیس کلانتری 129 جامی دراین باره گفت: در روزهای اخیر تعدادی از شهروندان با مراجعه به کلانتری جامی از سرقت موتورسیکلت شان شکایت کردند که در همین راستا ماموران رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند و با توجه به سرنخ هایی که در سرقت وجود داشت، این احتمال را مطرح کردند که سرقت ها از سوی یک نفر یا یک گروه از سارقان انجام شده باشد.

او ادامه داد: در همین راستا دوربین های مداربسته محل های وقوع سرقت بازبینی شد و ماموران موفق به شناسایی چهره سارقان شدند. سپس تصویر این افراد به تیم های گشتی مستقر در این حوزه استحفاظی ارائه شد. بیرانوند افزود: مدتی بعد تیم گشتی کلانتری جامی دو سارق را در حالی که یکی از آنان پیچ گوشتی به دست داشت و در حال شکستن قفل موتورسیکلت بود، در محدوده خیابان جمهوری مشاهده کرد و ماموران برای دستگیری آنان وارد عمل شدند؛ اما این افراد به محض مشاهده ماموران پا به فرار گذاشتند. رئیس کلانتری جامی با بیان اینکه تیم گشتی پیش از ورود به عملیات پیش بینی فرار سارقان را کرده و به همین دلیل تیمی دیگر از ماموران در ابتدای خیابان مستقر شده بود، اظهار کرد: دو سارق غافل از این موضوع در حال فرار بودند که از سوی ماموران دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند.

او با اشاره به انجام بازجویی از متهمان گفت: این افراد که چاره ای جز بیان حقیقت نداشتند، به جرم خود اعتراف کردند. همچنین با مشاهده فیلم سرقت های دیگرشان به سه مورد سرقت دیگر نیز اعتراف کردند که این موتور سیکلت ها نیز از سوی ماموران کشف و به مال باختگان شان تحویل داده شد.

بیرانوند با بیان اینکه دو همدست دیگر این افراد نیز دستگیر شدند، گفت: برای هر چهار متهم که بین 20 تا 23 سال داشتند، پرونده ای تشکیل شده و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

دستگیری سارق کامپیوتر خودرو های پژو 206

شرق: سارقی که کامپیوتر خودروهای پژو 206 را در غرب تهران سرقت می کرد، دستگیر شد. سرهنگ محمود مالمیر، رئیس کلانتری 150 تهران در این باره توضیح داد: با افزایش وقوع سرقت کامپیوتر های خودرو های 206 تعداد گشت زنی های انتظامی کلانتری تهرانسر افزایش یافت تا اینکه تیمی از ماموران کلانتری در حال گشت زنی با دو موتورسوار در حال سرقت از یک دستگاه 206 مواجه شدند.این مقام انتظامی با اشاره به اینکه ماموران بلافاصله وارد عمل شدند و در یک عملیات تعقیب و گریز 10 دقیقه ای موتورسیکلت را متوقف و یکی از سارقان را دستگیر کردند، گفت: سارق دوم به صورت پیاده موفق به فرار شد. سرهنگ مالمیر ادامه داد: در بازرسی از موتورسیکلت متهم پنج دستگاه ای سی یو خودروی پژو 206 به همراه دیلم 30سانتی متری باریک خم شده کشف شد و متهم در همان بازجویی اولیه به سرقت اعتراف کرد.سرهنگ مالمیر عنوان کرد: متهم در ادامه تحقیقات پلیسی در کلانتری به 20 فقره سرقت اعتراف کرد و گفت کامپیوتر های سرقتی خودرو ها را به صورت دست فروش به مالخران اطراف خیابان شوش فروخته است.کلانتر محله تهرانسر با بیان اینکه شناسایی همدست متهم ادامه دارد، افزود: تعدادی از مال باختگان تاکنون شناسایی شده اند و متهم برای اخذ دستور قضائی روانه دادسرا شد.