آرشیو شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۲۷
اخبار کشور
۹

رزمایش احسان و تعاون در شیراز برگزار شد

شیراز - خبرنگار کیهان: 80 هزار بسته معیشتی در برگزاری رزمایش احسان و تعاون که با حضور رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور در شیراز برگزار شد بین نیازمندان توزیع شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)کشور با تصریح بر «ایران همدل» به عنوان بزرگ ترین رزمایش انقلاب اسلامی گفت: مرحله دوم پویش ایران همدل را با عنوان نهضت تعاون از عید غدیر به صورت رسمی آغاز و تا پایان ماه صفر ادامه می دهیم.

مرتضی بختیاری، در رزمایش احسان و تعاون فارس با اشاره به پویش رزمایش همدلی برای ایران همدل گفت: بعد از فرمایشات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، رزمایش مواسات و همدلی و کمک مومنانه در کشور آغاز شد که ما نیز پویش «ایران همدل» را برگزار کردیم.

وی افزود: رزمایش مواسات و همدلی و ایران همدل، بزرگ ترین رزمایش بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در رابطه با کمک رسانی به مردم بود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس یازدهم بیان داشت: مرحله دوم پویش ایران همدل را با عنوان نهضت تعاون و ادامه رزمایش مواسات و همدلی و کمک مومنانه را از عید غدیر به صورت رسمی آغاز و تا پایان ماه صفر ادامه می دهیم.

بختیاری با تصریح بر جلودار بودن استان فارس گفت: مرحله دوم این پویش از امروز در این استان آغاز شده است، اضافه کرد: در این مرحله و امروز همزمان با روز عرفه، 80 هزار بسته معیشتی که ارزش هر بسته 250 هزار تومان است، در اختیار نیازمندان استان فارس قرار می گیرد.

وی با تصریح اینکه در مرحله اول رزمایش همه نهادها، خیران و موسسات خیریه پای کار آمدند، گفت: در مرحله اول رزمایش سپاه و 53 هزار پایگاه بسیج در قالب قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) بیش از سه میلیون و 500 هزار بسته 300 هزار تومانی میان نیازمندان توزیع کردند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور افزود: همچنین آستان های قدس رضوی و حضرت معصومه(س) و احمدبن موسی شاهچراغ(ع) و بقیه مراکز و بقاع متبرکه، مراکز نیکوکاری ، هلال احمر و مساجد کارهای بزرگی انجام دادند و این وحدت و هماهنگی و یکدلی که در کشورما ایجاد شد ایران را در دنیا سرافراز کرد.

بختیاری ادامه داد: علاوه بر این ها در مرحله اول رزمایش و در ماه مبارک رمضان کمیته امداد در کل کشور با عنوان اطعام مهدوی بیش از 540 میلیارد تومان کمک مردمی را جمع آوری کرد که از این مبلغ 160 میلیارد تومان کمک نقدی بوده و مابقی کمک غیرنقدی بوده است و در نهایت موفق شدیم بیش از 11 میلیون غذای گرم را از محل این کمک ها میان نیازمندان توزیع کنیم.

وی اضافه کرد: از محل این کمک ها بیش از دو میلیون و 200 هزار بسته 200 هزار تومانی در اختیار نیازمندان قرار گرفت و 500 هزار بسته نیز توسط بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام توزیع شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور با بیان اینکه مرحله دوم پویش ایران همدل از مرحله اول بسیار قوی تر اجرا خواهد شد، گفت: البته برای این کار بسیج جلودار شد و توزیع یک میلیون و 500 هزار بسته معیشتی را شروع کرد.

بختیاری در ادامه به در پیش رو بودن عید قربان اشاره کرد و گفت: کسانی که مایل هستند می توانند نذورات خود را از طریق کد ستاره 8877 مربع به حساب کمیته امداد واریز کرده تا از محل کمک های آن ها گوسفند خریداری شده و گوشت آن میان نیازمندان توزیع شود.