آرشیو شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۲۷
صفحه آخر (جهان)
۱۲

تاسیسات گاز طبیعی تگزاس هم منفجر شد!

سرویس خارجی: در ادامه سلسله آتش سوزی ها و انفجارهای مشکوک در مراکز نظامی، صنعتی و طبیعی آمریکا خبر رسیده این بار تاسیسات گاز طبیعی در مجموعه صنعتی «مونت بلویو» در ایالت تگزاس منفجر و یک زره پوش آبی-خاکی متعلق به ناو نیروی دریایی آمریکا در کالیفرنیا نیز دچار حادثه شده که بر اثر آن یک تفنگدار تروریست آمریکایی به هلاکت رسیده و 8 نفر دیگر زخمی شده اند.

چهارشنبه شب رسانه های آمریکایی به نقل از منابع محلی اعلام کردند یک انفجار شدید دیگر این بار در تاسیسات گاز طبیعی در ایالت تگزاس آمریکا روی داده و هنوز علت آن مشخص نشده است. محل وقوع حادثه مجموعه صنعتی «مونت بلویو» ایالت تگزاس اعلام شده است که 30 مایل با هیوستون، پرجمعیت ترین شهر ایالت تگزاس فاصله دارد. شرکتی که حادثه در آن روی داده، «لون استار ان جی ال» نام دارد که یک شرکت هولدینگ بوده و در زمینه صنایع گاز فعالیت دارد.

برخی رسانه های انگلیسی زبان نوشته اند، شاهدان عینی این حادثه از شنیده شدن صدای انفجار مهیب و لرزش زمین هنگام وقوع انفجار خبر داده اند. پلیس «مونت بلویو» نیز اعلام کرده در پی این حادثه، بزرگراه ها و خیابان های اطراف انفجار بسته شده است. طبق معمول پلیس علت این آتش سوزی را اعلام نکرده و صرفا به گفتن این نکته اکتفا کرده که تحقیقات برای کشف علت آتش سوزی این شرکت در جریان است.

دیروز اما رسانه های آمریکایی از وقوع یک «حادثه» دیگر برای یک زره پوش خاکی-آبی متعلق به یک ناو نیروی دریایی آمریکا در سواحل کالیفرنیا خبر دادند که در پی آن شماری از تفنگداران این کشور کشته و مفقود شدند. براساس گزارش شبکه خبری «ای بی سی نیوز»، طی این حادثه حداقل یک تفنگدار نیروی دریایی کشته، 8 نفر مفقود و 2 نفر دیگر نیز مجروح شده اند. حساب توئیتری متعلق به نیروی دریایی آمریکا صرفا وقوع حادثه را تایید و جزئیات بیشتری ارائه نکرده است. براساس گزارش هایی که تا دیروز منتشر شده بود، عملیات جست وجو و نجات با حضور نیروی دریایی و گارد ساحلی آمریکا در جریان است. فرمانده واحد پانزدهم نیروی دریایی در بیانیه ای شرایط را «بسیار ناراحت کننده» خوانده و خواستار دعا برای خانواده نیروی دریایی و مخصوصا تفنگدارانی که مفقود هستند، شده است.

طی 3 هفته گذشته بیش از 10 انفجار و آتش سوزی در نقاط مختلف آمریکا و اغلب در مناطق صنعتی این کشور رخ داده که هنوز علت و جزئیات بسیاری از آنها نامشخص باقی مانده است و مقامات مسئول آمریکا توضیحات روشنی درباره علت این آتش سوزی ها ارائه نکرده اند. کاربران شبکه های اجتماعی در آمریکا خرابکاری را علت برخی از این آتش سوزی ها و انفجار ها اعلام کرده اند. مهم ترین این حوادث، انفجار و آتش سوزی ناو غول پیکر آمریکا در «سن دیه گو» بود که سرانجام، به یک آهن پاره تبدیل شد. این حادثه به حیثیت و پرستیژ نظامی آمریکا ضربه ای کاری زد!