آرشیو شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹، شماره ۳۷۸۱
ورزش
۱۱

خبر

سهمیه فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا 2+2 تیم است

به گزارش روزنامه الرایه قطر، کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) سهمیه کشورها را برای لیگ قهرمانان 2021 مشخص کرد که در غرب قاره کهن کشورهای قطر و عربستان با داشتن سه تیم در مرحله گروهی دارای بیشترین سهمیه هستند. سهمیه بندی لیگ قهرمانان آسیا براساس پرونده مجزای فدراسیون های فوتبال این قاره با معیارهای نتایج باشگاه ها در چهار سال اخیر و همچنین رنکینگ تیم های ملی صورت گرفته است. بر اساس این کشورهای قطر و عربستان با سهمیه 1+3 در لیگ قهرمان آسیا حضور خواهند یافت. سهمیه ایران نیز همانند فصل 2020 لیگ قهرمانان آسیا 2+2 است. 

طارمی پیشنهادهایش را لو داد

مهدی طارمی، مهاجم ایرانی ریوآوه، نام باشگاه های خواهانش را فاش کرد که در بین آنها نام بزرگان پرتغال به چشم می خورد. مهدی طارمی، ستاره ایرانی ریوآوه، چند پیشنهاد خوب دارد و احتمالا این تابستان تیم پرتغالی را ترک خواهد کرد. طارمی در گفت وگو با برنامه «فوتبال 120» در این باره گفت: «هنوز چیزی قطعی نشده؛ اما مثلا از تیم هایی مثل بنفیکا، پورتو، اسپورتینگ، براگا و تیمی تازه صعودکرده به لالیگا و اسپانیول پیشنهاد دارم که البته قطعی نشده است. صحبت هایی هم درباره استون ویلا مطرح شده؛ اما تا زمانی که قطعی نشود، نمی توانم در این باره صحبت کنم».

کمک به قدوس برای پرداخت جریمه 4 میلیونی

به گزارش رادیو HERALDO اسپانیا، سامان قدوس منتظر روشن شدن پرونده اش در دادگاه جهانی حکمیت ورزش (CAS) است. هرچند هنوز هم مشخص نیست که آیا این دادگاه تا پیش از ماه سپتامبر (شهریور) حکم نهایی را صادر خواهد کرد یا خیر. این رسانه اسپانیایی همچنین اعلام کرد مدیران باشگاه اوسترشوندس اعتقاد دارند با توجه به اسناد ارائه شده از سوی باشگاه اوئسکا به فیفا و CAS بازنده این پرونده خواهند بود و باید آماده پرداخت جریمه سامان قدوس باشند. این باشگاه سوئدی در همین راستا یک میلیون یورو در بودجه فصل آینده اش را برای پرداخت جریمه بازیکن پیشین خود ذخیره کرده است.