آرشیو شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹، شماره ۳۷۸۱
سیاست
۲

خبر

بیانیه سپاه درباره رزمایش موشکی در خلیج فارس

خبرآنلاین: روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه ای با اعلام پایان موفقیت آمیز رزمایش مشترک پیامبر اعظم (ص) 14 با دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده نوشت: این رزمایش که با مشارکت نیروی دریایی و هوافضای سپاه در منطقه عمومی هرمزگان، خلیج فارس و غرب تنگه راهبردی هرمز برگزار شد، با اجرای تمامی سریال ها و تمرین های ترکیبی عملیاتی در عرصه زمین، دریا، هوا و فضا با موفقیت پایان یافت.

در این اطلاعیه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در مرحله نهایی چهاردهمین رزمایش پیامبر اعظم(ص)، آمده است: در این رزمایش تمرین های عملیاتی پیچیده و متنوعی اعم از شلیک موشک های بالستیک از اعماق زمین، انهدام سامانه های راداری دشمن، اجرای آتش موشک های ساحل به دریا و شناوری برای انهدام ناو های رزمی، تمرین حمله هواپیماهای بدون سرنشین به پل فرماندهی ناو هواپیمابر دشمن، تمرین تصرف شناورهای متخاصم با اجرای عملیات هلی برن و استفاده از موشک های سطح به سطح و ساحل به دریا در حضور ناظران قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا (ص) به بهترین شکل تمرین شد.

اطلاعیه سپاه پیام رزمایش پیامبر اعظم (ص) 14 به کشورهای دوست و همسایه را محبت، صفا، صلح و دوستی همراه با اقتدار و صلابت انقلابی پاسداران و امنیت جمعی برای کشورهای منطقه خلیج فارس دانست و در بیان پیام رزمایش به دشمنان تصریح کرد: استکبار و کسانی که چشم طمع به منافع ما دوخته اند، پیام آمادگی، هوشیاری، مقابله و ایستادگی ملت ایران و نیروهای مسلح و مدافع انقلاب و میهن اسلامی را از میدان های این رخداد ماندگار، به خوبی دریافت کردند.

ادامه گلایه نمایندگان از هیئت رئیسه مجلس

ایلنا: نماینده مردم تبریز در مجلس می گوید: آیین نامه جدید می گوید نمایندگان برای حضور در کمیسیون ها باید امتیازبندی شوند و شاخص هایی مانند تحصیلات، سوابق اجرائی، حضور در سایر مدیریت های کشور بسیار مهم و دارای امتیاز است. حجت الاسلام محمدرضا میرتاج الدینی، نماینده مردم تبریز در مجلس دهم درباره انتقاداتی که این روزها از سوی نمایندگان به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی وارد می شود و اینکه برخی از آنها از نحوه گزینش افراد برای کمیسیون های تخصصی شکایت دارند، گفت: قضاوت و ازریابی درباره عملکرد هیئت رئیسه مجلس در حال حاضر زود است، نمی شود به این سرعت درباره عملکرد آنان تصمیم گیری کرد.

 وی ادامه داد: به بعضی از همکاران که اظهاراتی درخصوص کمیسیون ها دارند، حق می دهم؛ آن هم از این جهت که به شیوه انتخاب اعضای کمیسیون به این صورت انتقاد داشتند که این هم برای اولین بار بود. نماینده تبریز در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آیین نامه جدید می گوید نمایندگان برای حضور در کمیسیون ها باید امتیازبندی شوند و شاخص هایی مانند تحصیلات، سوابق اجرائی، حضور در سایر مدیریت های کشور بسیار مهم و دارای امتیاز است. وی گفت: امتیازدهی به افراد از سوی هیئت رئیسه و شعبه ها صورت گرفت. آنجا بررسی می شد آیا مدرک تحصیلی، سوابق اجرائی و... شاخص های مهم متناسب حضور افراد در کمیسیون ها است یا خیر. اگر اختلافی هم پیش می آمد، رای گیری می کردند. میرتاج الدینی ادامه داد: برای مثال داشتن سابقه استانداری برای کمیسیون شوراها امتیاز داشت یا سایر شاخص هایی که به کمیسیون های اقتصادی و امنیت ملی مرتبط می شد، از اهمیت برخوردار بود و همه اینها هم رعایت می شد. وی خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه شیوه انتخاب افراد برای کمیسیون ها طبق آیین نامه برای اولین بار این گونه بود، احتمال خطا در آن وجود دارد و ممکن است برخی از افرادی که به حد خودشان نرسیدند، اعتراض کنند که این حق را هم دارند.

تکذیب خودکشی 3 زن زندانی

شرق: شایعه خودکشی زنان زندانی در بند زنان زندان شهرری تکذیب شد. به گزارش میزان، شایعاتی در فضای مجازی مبنی بر خودکشی سه زندانی در زندان قرچک منتشر شده است که این خبر از اساس کذب است و هیچ موردی از آنچه در رسانه های معاند گفته شده، در زندان زنان قرچک رخ نداده است. پنجشنبه نهم مرداد گزارشی مبنی بر خودکشی سه زندانی زندان زنان منتشر شد، در این گزارش توضیح داده شده بود که سه زندانی زن در زندان قرچک در 10 روز گذشته خودکشی کرده اند که اطلاع دقیقی از علت این خودکشی ها و افرادی که اقدام به این کار کردند، جز یک نام منتشر نشده بود.

هرچند هرازگاهی شرایط زندان زنان به موضوعی حاشیه ای برای سازمان زندان ها تبدیل می شود اما تاکنون هیچ یک از این دست اخبار تایید نشده اند. در رابطه با موضوع خودکشی هم در گزارش های روز پنجشنبه ادعا شده بود که یکی از این سه زن زندانی که مشکوک به ابتلا به بیماری کرونا بود، با چادر خود را در سرویس بهداشتی بند نظارت (باشگاه) حلق آویز کرد و جانش را از دست داد.