آرشیو یک‌شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹، شماره ۵۷۲۱
حوادث
۱۹

کوتاه از حوادث

 خودروی لیفان با سه سرنشین در محور روستایی بیشه کلا، شهرستان محمودآباد داخل کانال آب افتاد و دو کشته داد. راننده و یکی از سرنشینان به علت خفگی در آب کانال فوت شدند و دیگری که مصدوم شده بود به کمک نیروهای امدادی نجات یافت .  

دو مرزبان هنگ مرزی سردشت در پایش نوارمرزی به شهادت رسیدند. این دو نفر که سرباز وظیفه مهدی ملکی اهل زنجان و شهید متین ساعدی اهل سنندج بودند در راستای ماموریت کنترل و پایش نوار مرزی سردشت به شهادت رسیدند.

دو نفر از اعضای یک باند که برای یافتن گنج پنهان در چاه قدیمی داخل آن سقوط کرده بودند، فوت شدند. چند روز پیش ماموران انتظامی فراشبند در گزارش مردمی باخبر شدند افرادی در حال حفاری در چاه قدیمی «گبری» بوده و در صدد یافتن اشیای قیمتی و میراث فرهنگی هستند که به آنجا اعزام و شش نفر را در آن مکان که در اجرای نقشه شان ناکام مانده بودند، بازداشت کردند. متهمان گفتند که دو همدست شان  نیز هنگام حفاری داخل چاه سقوط کرده اند که نیروهای امدادی برای یافتن آنها وارد چاه شدند و جسد دو قاچاقچی میراث فرهنگی را یافتند.

آتش سوزی در مجتمع قضایی شهید تندگویان خرمکوشک اهواز مهار شد. پیش از ظهر شنبه یازدهم مرداد امسال، گزارش وقوع آتش سوزی در مجتمع قضایی شهید تندگویان خرمکوشک اهواز به آتش نشانی گزارش شد. امدادگران و آتش نشانان در محل حاضر شده و شعله های آتش را خاموش کردند. آتش نشانان توانستند یک خانم را که میان شعله های آتش و دود گرفتار شده بود، نجات دهند.

 ماموران پلیس راهور، پسر جوان را از خودکشی منصرف کردند. سرهنگ ابوالفضل موسوی پور، جانشین رئیس پلیس راهور درباره این خبر گفت: ساعت 16 و 10 دقیقه دهم مرداد، ماموران گشت انتظامی منطقه یک پلیس راهور تهران در حال گشت زنی و انجام ماموریت، متوجه شدند جوانی 37 ساله درصدد اقدام به خودکشی است. ماموران پلیس راهور از رانندگانی که در این مسیر تردد می کردند، درخواست کردند به مسیر خود ادامه داده و توقف نکنند. به گفته این مقام قضایی، ماموران پلیس خود را سریع به محل رساندند و با ارائه خدمات مشاوره ای با بهره گیری از مهارت های عملیات روانی، مرد جوان را از خودکشی منصرف کردند. پسر جوان علت این اقدام خود را اختلافات خانوادگی عنوان کرد.

عاملان تولید و باز نشر عکس هایی که در آن پرچم یکی از گروهک های تروریستی به نمایش گذاشته می شد بازداشت شدند.   سردار علی ذوالقدری، رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در این باره گفت: روز جمعه عکس هایی در فضای مجازی منتشر شد که در آن چند نفر در یکی از پارک های تهران پرچم یک گروهک تروریستی را به نمایش گذاشته بودند. بنابراین موضوع در دستور کار پلیس امنیت عمومی قرار گرفت. در پی این اقدام که موجبات سوء استفاده رسانه های معاند را در پی داشت، تحقیقات پلیس آغاز و عاملان اصلی تولید و بازنشر این تصاویر شناسایی و بازداشت شدند. تحقیقات از آنها ادامه دارد.