آرشیو شنبه ۲۵ امرداد ۱۳۹۹، شماره ۴۷۱۸
صفحه آخر
۱۶
نشست روز

نظریه های هنر از افلاطون تا وینکلمان

نشست نقد «نظریه های هنر از افلاطون تا وینکلمان» نوشته موشه باراش به صورت مجازی برگزار می شود.

نشست هفتگی شهرکتاب در روز سه شنبه 28 مرداد از ساعت 15 به نقد و بررسی این کتاب اختصاص دارد که با حضور امیر مازیار، امیر نصری و محمدرضا ابوالقاسمی به صورت مجازی در مرکز فرهنگی شهرکتاب برگزار می شود.

در خبر برگزاری این نشست آمده است: به تازگی نشر چشمه کتاب «نظریه های هنر از افلاطون تا وینکلمان» نوشته موشه باراش را با ترجمه محمدرضا ابوالقاسمی منتشر کرده است.

این اثر شرحی است بر چشم انداز گسترده نظریه های هنر از یونان باستان تا قرن هجدهم. نویسنده به رغم دشواری تعریف ماهیت و تعیین حدود نظریه هنر کوشیده مطالب و مباحث مرتبط با هنر در سنت های فکری و فرهنگی گوناگون غرب را در اختیار مخاطب قرار دهد. در این کتاب نه با روایتی مطلقا فلسفی و زیباشناختی از هنر روبه روییم و نه با توصیفی صرفا تاریخی و جامعه شناختی؛ بلکه شاهدیم کردار و پندار اندیشمندان و هنرمندان بر سنتی پرمایه از تاملاتی مبتنی است که فهم هنر دوران گوناگون تاریخی را برای ما آسان می کند. نظریه های هنر معرف اندیشه هایی به قلم نویسندگان مهمی از یونان باستان و قرون وسطا تا دوران رنسانس و عصر کلاسیک است و یکی از ارزش های این کتاب معرفی متون کمتر شناخته شده به مخاطبان اثر است.

علاقه مندان می توانند این نشست را از اینستاگرام این مرکز به نشانی Instagram/bookcityculturalcenter به صورت زنده پیگیری کنند.