آرشیو دو‌شنبه ۲۴‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۴۹۸۴
بازار دیجیتال
۱۷

استارت آپ

رویداد کژوال کمپ آغاز به کار کرد

دنیای اقتصاد : افتتاحیه دومین رویداد توسعه صنعت بازی سازی در ایران تحت عنوان «کژوال کمپ» روز گذشته به صورت آنلاین برگزار شد. مدیرعامل کافه بازار در این رویداد گفت: می خواهیم چند بازی را به صورت آزمایشی با بودجه ای مشخص در منطقه منا منتشر کنیم. البته در مرحله تست هستیم و با بازی سازان صحبت می کنیم و درحال تحقیق و توسعه هستیم. امین امیرشریفی اشاره کرد: سهم صنعت بازی سازی در ایران از پتانسیل بازار 100 میلیون دلاری تنها یک دهم است که نشان می‎دهد در بازار بازی موبایلی ایران، در برابر میزان تقاضایی که وجود دارد، عرضه از کیفیت مناسبی برخوردار نیست.

وی در ادامه از برنامه های کافه بازار برای رشد این صنعت خبر داد و گفت: تا اواسط مهر ماه قابلیت جدیدی به نام «اینسایت» به کافه بازار اضافه می شود که توسعه دهندگان می توانند آمار و ارقام وضعیت بازی خود را به صورت زنده مشاهده کنند. وی افزود: بررسی صنعت بازی موبایل ایران نشان می دهد این بازار باید حدود 100 میلیون دلار در سال درآمد داشته باشد، اما درحال حاضر فقط یک دهم این عدد، وجود دارد. به عقیده ما این بازار می تواند رشد 10 برابری داشته باشد. بازار موبایل ایران باید به مرحله ای برسد تا محتوای خوبی در این زمینه ارائه دهد که در نهایت باعث اشتغال زایی بیشتر شود. مدیرعامل کافه بازار در ادامه با اشاره به فعالیت های کافه بازار درباره شتاب دهی در صنعت بازی می گوید که تسهیل سه زنجیر مهم تولید، نشر و عرضه از اولین اقدامات این پلت فرم است و همچنین در آبان ماه رویداد ورزش الکترونیکی برگزار می شود که کمک زیادی به رشد سمت تقاضا و دیده شدن بازی ها می کند.

در ادامه، طه رسولی، مدیر تولید آواگیمز هم در مورد این رویداد گفت: «به بهانه این مسابقه می خواهیم درمورد ترندها و تیپ بازی ها صحبت کنیم. یعنی چه نوع ترندهایی در کافه بازار مخاطب را جذب می کند. در کژوال کمپ این دوره ژانر محور نیستیم و شرکت کنندگان باید بازی ای بسازند که بتوان آنها را آنالیز کرد و بعد روی کاربران تست انجام داد.

ثبت نام در رویداد کژوال کمپ از 23 شهریورماه آغاز می شود و تا 15 مهرماه ادامه دارد. در این دور از رویداد کژوال کمپ تیم برگزیده مبلغ 60 میلیون تومان دریافت می کند و برای تیم های دوم و سوم نیز به ترتیب 50 و 40 میلیون تومان جایزه درنظر گرفته شده است.

پلت فرم‎های جدید آموزشی در تلویزیون های اینترنتی

دنیای اقتصاد : «مدرسه فیلیمو»، به عنوان یک پلت فرم VOD آموزشی و محصول جدید «صباایده»، فعالیتش را از پاییز 99 آغاز خواهد کرد. هم زمان با آغاز سال تحصیلی 1400-1399، در «مدرسه فیلیمو» پایه های تحصیلی اول تا نهم، کاملا منطبق با سرفصل های کتب درسی با رویکرد «تحول و کیفی سازی آموزش» تدریس خواهد شد. در این مدرسه، بیش از 150 معلم مسوولیت تولید و برنامه سازی ویدئو‏های آموزشی را به شیوه خلاقانه و دل چسب برای دانش آموزان عهده دار هستند. این 150 معلم و استاد در بیش از 20 دپارتمان علمی و مهارتی همچون ادبیات، فیزیک، شیمی، زیست شناسی، تاریخ، جغرافی، اجتماعی، ریاضیات، هندسه، دینی، مفاهیم قرآن، عربی، زبان انگلیسی، مهارت، هنر و خلاقیت، ورزش و سلامت و گیمیفیکیشن مشغول فعالیت اند. در مدرسه فیلیمو دروس مقاطع دبستان 1و2 و متوسطه 1 به صورت کاملا «پوشا» در قالب ویدئوهای جذاب مشتمل بر نمایش، آزمایش، بازی و انواع ویدئوگرافی ها ارائه می ‏ شوند.