آرشیو دو‌شنبه ۲۴‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۳۸۱۶
سیاست
۲

خبر

نشست مشترک سران 3 قوه برگزار شد

ایرنا: نشست مشترک سران سه قوه روز گذشته با حضور حجت الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهوری، حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه و محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد. در این نشست، آخرین اوضاع و تحولات داخلی و خارجی در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و بین المللی بررسی و سران سه قوه درباره راهکارهای حل مسائل کشور با یکدیگر گفت وگو و تبادل نظر کردند. این نخستین نشست مشترک روسای قوه مجریه، قضائیه و مقننه در سال 99 بود و قالیباف برای نخستین بار به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست سران سه قوه حضور پیدا کرد.

معاون حقوقی رئیس جمهور: نقد حق جامعه است

ایسنا: معاون حقوقی رئیس جمهور در ششمین نشست گفت وگوی هفته در بستر شبکه شاد با اشاره به انتقاد اخیر به آموزش و پرورش، گفت: انتقادی که می شود نشان دهنده اهمیت آموزش و پرورش و اثری است که بر جامعه دارید. نقد هر چقدر هم در ظاهر آزاردهنده باشد، حق جامعه است و نشان دهنده اهمیت کار آموزش است. من با توجه به روحیه و عملکردی که از جناب وزیر و مجموعه مدیران آموزش و پرورش سراغ دارم، می دانم انتقاداتی که می شود و ایراداتی که هست حتما اصلاح می شود. لعیا جنیدی افزود: من می دانم تلاش هایی طی دهه ها شده است و در همین دوره خاص هم همین طور، برای اینکه دختران جامعه از همان آموزش ها و امکاناتی برخوردار باشند که نیمه دیگر، یعنی پسران و آقایان برخوردار هستند. همه ما اهمیت این موضوع را می دانیم و همه ما بر این باوریم که ممکن نیست یک نیمه ای احساس خوشبختی نکند ولی نیمه دیگر این احساس را داشته باشد. خوشبختی امری جمعی است و مرد و زن در این جامعه می خواهند که احساس خوشبختی کنند و آموزش عنصر اصلی آن است.

هادی غفاری: روحانی خود را از اصلاح طلبان بی نیاز دید

اعتمادآنلاین: هادی غفاری، عضو مجمع نیروهای خط امام گفت: «آقای حسن روحانی در شرایطی سال بعد دولت را به جایگزین خود تحویل خواهد داد که به اصولگرایان تعلق ندارد و همچنین نمی تواند با اصلاح طلبان همنشینی کند، چراکه ایشان به دلیل رفتاری که از خود نشان داد، هر دو طیف را از دست داده است . در واقع، آقای روحانی اصرار به استقلال رای دارد و هر راهی را که مایل باشد، طی می کند». این فعال سیاسی اصلاح طلب یادآور شد: «حسن روحانی با وجود اینکه می دانست موقعیتش را مرهون پشتیبانی چهره های اصلاح طلب است، بعد از رفتن به دولت و گرفتن اداره امور، خودش را از اصلاح طلبی و اصلاح طلبان بی نیاز دید. این نوع رفتار با گروهی که بیشترین نقش را در برنده شدن او داشتند، اصلا شایسته نبود».