آرشیو دو‌شنبه ۲۴‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۶۲
اخبار کشور
۳

اخبار ادبی و هنری

شیوا خنیاگر: به آثار دفاع مقدسی علاقه مند هستم

شیوا خنیاگر بازیگر سریال «بوم و بانو» که این شب ها از شبکه دوم سیما درحال پخش است، از علاقه اش برای حضور در آثار دفاع مقدسی گفت.

وی در بخشی از مصاحبه اش با تسنیم، درباره علاقه مندی اش به کارهای دفاع مقدسی توضیح داد: به کارهای دفاع مقدسی همیشه علاقه داشتم مخصوصا «بوی پیراهن یوسف» یا حتی «بادیگارد»؛ اگر قطعا کارگردانی مثل «حاتمی کیا» می خواست می دویدم. قطعا اگر کارهای فاخری در این حوزه از من می خواستند مطالعه می کردم و با دانش وارد این حوزه می شدم تا نقش، ماندگار از آب درآید. در «بادیگارد» دوست داشتم بازی کنم و هر بار «بوی پیراهن یوسف» را می بینم رگه های تازه ای از این کار به چشمم می آید.

کتاب جدیدی از خاطرات یک نجات یافته از بهائیت منتشر شد

کتاب «سال های عطا» درباره خاطرات یک نجات یافته از بهائیت منتشر شد.

این کتاب نوشته فیاض قادری مهرآباد، سرگذشت زندگی عطاالله قادری مهرآباد، یکی از بهائی زادگان استان آذربایجان غربی است که ضمن تعریف خاطراتش، به چگونگی بهایی شدن روستاهای اطراف، خانواده و شمار بسیاری از مردم از سوی مبلغان بهایی می ‏پردازد.

ماجرای این داستان از جایی آغاز می ‏شود که این فرقه، با هدف رسوخ در لایه ‏های درونی جامعه ایران، مبلغانی به دورافتاده ‏ترین نقاط کشور گسیل می ‏دارد؛ تا از هر طریق بر شمار بهائیان بیفزاید. بهائیت، که در زمان پهلوی اوضاع را مساعد دیده بود، به شکلی برنامه ‏ریزی ‏شده اعضا را پایبند می کند و با مشغول کردن آنان به فعالیت ‏های ریز و درشت، سیطره بر جان و مال اعضا، تعیین تکلیف‏ در مسائل شخصی از قبیل ازدواج، درس، شغل، محل زندگی و...، آزادی فردی را به طور کامل نقض می ‏کند؛ تا همه بهائیان طفیلی تشکیلات باقی بمانند.

قادری، به رغم سختی ‏های فراوان، سال ‏ها در شهرهای مختلف به بهائیت خدمت کرد و تا سال ها پس از انقلاب همچنان بهایی بود و خدمات گسترده ‏ای برای پیشبرد اهداف تشکیلات ارائه کرد. وی سرانجام از ذات پلید این فرقه ضاله آگاه شد.

گفتنی است، انتشارات «کیهان» طلایه دار انتشار خاطرات رهاشدگان از فرقه بهائیت است و پیش از این کتاب هایی چون «فریب» و «سایه شوم» را منتشر کرده بود. «سال های عطا» نیز مشابه این کتاب ها توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

می کردم و با دانش وارد این حوزه می شدم تا نقش، ماندگار از آب درآید. در «بادیگارد» دوست داشتم بازی کنم و هر بار «بوی پیراهن یوسف» را می بینم رگه های تازه ای از این کار به چشمم می آید.

یک کودک کار ایرانی که با فیلم «خورشید» در جشنواره ونیز درخشید

روح الله زمانی، بازیگر فیلم «خورشید» ساخته مجید مجیدی جایزه بهترین بازیگر نوظهور را در هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز دریافت کرد.

بازیگر نوجوان فیلم خورشید که نقش اصلی و محوری را در این فیلم ایفا کرده است، به دلیل ابتلا به ویروس کرونا نتوانست همراه عوامل فیلم خورشید به ونیز برود، با این حال توانست از این جشنواره جایزه بگیرد.

وی در پیام ویدیویی خود به جشنواره ونیز گفت: «من از دل بچه های کار بیرون آمدم و امیدوارم روزی در هیچ جای جهان هیچ کودک کاری وجود نداشته باشد.»

فیلم «خورشید» همچنین جایزه فانوس جادویی در بخش جنبی را در این دوره از جشنواره ونیز نصیب خود کرد.

فیلم «خورشید» از معدود آثاری است که طی سال های اخیر بدون توهین به فرهنگ و ملت ایران توانست در جشنواره ای خارجی بدرخشد و تحسین شود.

دلیل حمایت «سلبریتی های وابسته» از قاتل ها چیست؟

حمایت «شرم آور» برخی از «سلبریتی های وابسته» از یک قاتل، جای تامل دارد!

از چند روز قبل از اجرای حکم قصاص نوید افکاری (فردی که با ضربات چاقو اقدام به قتل عمد نموده بود) برخی از سلبریتی های وابسته به مراکز زر و زور و تزویر، اقدام به انتشار پیام هایی در حمایت از این قاتل نمودند! این افراد، چندی قبل نیز از سه سارق مسلح محکوم به اعدام حمایت کرده بودند!

 برای بسیاری از مردم جای سوال است که چرا بعضی از این چهره های مشهور، پشتیبان فردی شده بودند که به طوری بی رحمانه و وحشیانه، خون همنوع خودش را ریخته بود! آیا مسئله این به اصطلاح سلبریتی ها حقوق بشر است؟ به راستی چه انگیزه ای باعث شده تا افرادی که خود را «هنرمند» می نامند، تصاویری افرادی را در صفحات شخصی خودشان به نمایش می گذارند و نامشان را هشتگ می کنند که بزرگ ترین گناه، یعنی قتل یا اقدام به قتل دیگران را مرتکب شده اند؟

 وقتی اسامی حمایت کنندگان از قاتل ها را بررسی می کنیم، به یک نقطه مشترک می رسیم؛ اغلب سلبریتی هایی که طی ماه های اخیر در صفحات مجازی خودشان اقدام به حمایت از جانیان و قاتلان و تروریست ها می کنند، سابقه همکاری یا همراهی با متهمان و مفسدان اقتصادی را دارند! از بازیگری که به خاطر بازی در یک سریال شبکه نمایش خانگی، از اختلاسگر صندوق ذخیره فرهنگیان دستمزد می گرفت تا بازیگر دیگری که روزگاری، همسر و مدافع مجرم قضایی بود و خانم کارگردانی که در بزنگاه های سیاسی مختلف، در جبهه ای قرار گرفته که بسیاری از متهمان اقتصادی و سوپرسرمایه داران در همان جبهه قرار داشتند!

مسئله وقتی روشن تر می شود که این سلبریتی ها و سینماگرهای وابسته به مراکز و گروه های فسادخیز، از زمانی پروژه حمایت از مجرمان خونریز را در دستور کار قرار دادند که عزم قوه قضائیه برای برخورد با مفسدان دانه درشت جدی تر شد و شاهد برخورد هر روزه با سوءاستفاده گرهای اقتصادی هستیم که از قضا برخی از این مفسدان اقتصادی، هم کاسه های سلبریتی هایی بوده اند که این روزها نام و عکس جنایتکارها و سارقان مسلح را در صفحات مجازی منتشر می کنند.

بدون تردید، نوید افکاری آخرین قاتلی نیست که این طیف از به اصطلاح هنرمندان از او حمایت می کنند و در آینده نیز شاهد هشتگ شدن نام و قرار گرفتن عکس جانیان و تروریست های دیگری در صفحه این بازیگران و فیلمسازها خواهیم بود!