آرشیو دو‌شنبه ۲۴‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۳۸۱۶
سیاست
۳
روزنه

نامه فرزند امام خمینی به برخی سران کشورهای اسلامی

ایلنا: زهرا مصطفوی دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین با ارسال نامه ای به برخی از سران کشورهای اسلامی نسبت به عواقب عادی سازی با رژیم صهیونیستی هشدار داد. زهرا مصطفوی دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین در نامه ای به برخی روسای کشورهای اسلامی نسبت به تلاش های برخی کشورها برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هشدار داد و گفت: دولت های اسلامی باید مراقب خشم ملت های خود در این خصوص باشند.

در این نامه آمده است: مدتی است موضوع همکاری با رژیم صهیونیستی توسط برخی دولت های اسلامی مطرح است. با توجه به این موضوع و احساس تکلیفی که به عنوان یک سازمان مردم نهاد حامی ملت فلسطین در خود داریم، لازم دانسته تا مواردی را به عنوان ناصحی مشفق و هشداری مشفقانه با شما در میان نهیم. همان طور که می دانید فلسطین یک سرزمین اسلامی بوده و با توجه به اماکن مقدسه اسلامی که در آن قرار دارد و در راس آن حرم شریف قدس که قبله نخست اسلام و جایگاه عروج پیامبر مکرم اسلام صلی الله علیه و آله است، در نزد جوامع اسلامی از قداست و اهمیت ویژه ای برخوردار است. صهیونیست ها با اشغال این سرزمین مقدس اسلامی و تاسیس یک رژیم نامشروع صهیونیستی در آن که با قتل عام و آواره سازی وسیع ملت فلسطین همراه بوده است، عملا به مقدسات اسلامی توهین و احساسات بیش از یک میلیارد مسلمان را جریحه دار کرده اند.

شکل گیری آرمان آزادسازی فلسطین و قدس شریف و مسجدالاقصی در میان جوامع اسلامی بر اساس همین حس زخم خورده امت اسلامی است. زیرا ادامه اشغال فلسطین و قدس شریف یک توهین مستمر بر امت اسلام بوده و عملکرد جنگ افروزانه این رژیم یک تهدید مستمر برای امنیت و منافع همه کشورهای منطقه است. تهدیدی که متاسفانه طی 72 سال گذشته اقدام قاطع و تاثیرگذاری از سوی کشورهای اسلامی برای حذف آن به عمل نیامده است.

آوارگی 72ساله مردم فلسطین شاخص مهمی در کوتاهی رهبران جهان اسلام در موضوع فلسطین است. اقدام برخی رهبران جهان اسلام در نادیده انگاری اشغال فلسطین و رنج اشغال و آوارگی مردم فلسطین و گام نهادن در مسیر برقراری رابطه سیاسی با اشغالگران فلسطین در واقع خلاف آموزه های اسلامی و نص صریح قران کریم «و لن یجعل الله للکافرین علی المومنین سبیلا» است و انتخابی علیه اخوت و وحدت اسلامی که فرمود: «واعتصموا بحبل الله جمیعا ولا تفرقوا» و بی هیچ تردیدی زمین نهادن تکلیف جهاد آزادسازی دارالاسلام از اشغال دارالکفر است. رژیم صهیونیستی بر پایه آموزه های منحرف یهود شکل گرفته است... .

شکی نیست که انتخاب همکاری با اسرائیل به معنی پذیرش اشغال فلسطین و هم پیمانی با بدترین دشمنان مسلمان علیه مسلمانان است و این انتخابی است که احساسات امت اسلامی را جریحه دار کرده و موجد اعتراضات ملت های مسلمان و نیز اقدامات شدیدتر در میان ملل اسلامی علیه خائنان به آرمان آزادسازی فلسطین و قدس شریف خواهد شد و کسانی که این انتخاب اشتباه را کرده اند، تاوان سختی را نیز باید پرداخت کنند. سرنوشت تلخ انور سادات نباید فراموش شود... جمعیت دفاع از ملت فلسطین و اتحادیه بین المللی سازمان های غیردولتی حامی حقوق مردم فلسطین که از سازمان های مردمی بوده و در حقیقت صدای اراده و خواست مردم ایران و همه اعضای حقیقی و حقوقی داخلی و خارجی خویش هستند، خود را مکلف می دانند که همه دولت های عربی و اسلامی را نسبت به پیامدهای تلخ انتخاب خیانت به آرمان فلسطین و همکاری با دشمن صهیونیستی هشدار دهند. بی شک آنچه که در آینده این انتخاب پیدا است، مشکلات متعدد و گسترده سیاسی، اجتماعی، امنیتی و اقتصادی برای دولت و ملت شما است... ما در مقام ناصح، همه دولت های عربی و اسلامی را نسبت به افتادن در دام این اشتباه هشدار می دهیم. بی شک قرارگرفتن دولت عربی اسلامی در کنار ملت فلسطین و محور هم پیمان با او از جمله ایران اسلامی که آزادسازی فلسطین از اشغال را به عنوان اولویت سیاست خارجی خود قرار داده است و در 42 سال گذشته این مسیر را با ثبات و صلابت ادامه داده است، آزادی فلسطین را تسریع کرده و حرکتی در مسیر خاتمه ناامنی های ملی و منطقه ای در پرتو همکاری ها است. یقین کنید که قدرت های استعمارگر از بسط حضور خود در سطح منطقه به تنها چیزی که نمی اندیشند امنیت و منافع کشورهای منطقه است. اسرائیل ماحصل سال ها تجربه استعماری آنها است و اراده آنها بر این است تا با محوریت صهیونیست ها بر کل منطقه سلطه یافته و به زعم رئیس جمهور آمریکا ثروت منطقه را بدوشند و در پایان آنها را ذبح کنند. برخی اعراب خانه ای روی آب بنا کرده اند.