آرشیو دو‌شنبه ۲۴‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۶۲
اقتصادی
۴

رئیس خانه صنعت و معدن: وزارت صمت بدون وزیر دردی از تولید دوا نمی کند

رئیس خانه صنعت و معدن با بیان اینکه در شرایط فعلی کار برای تولیدکننده بسیار سخت شده است، گفت: مگر می شود وزارتخانه ای که متولی امر تولید است همچنان بدون وزیر باشد.

عبدالوهاب سهل آبادی در گفت وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه در حال حاضر نوسانات قیمت ارز باعث شده تا تولیدکنندگان بلاتکلیف تر از گذشته با افزایش بسیار بالای قیمت مواد اولیه روبه رو شوند، اظهار داشت: از آن طرف قدرت خرید مردم نیز کاهش پیدا کرده و نمی توان در قیمت محصولات افزایش بیشتری را اعمال کرد.

وی با انتقاد از اینکه در شرایط فعلی کار برای تولیدکننده بسیار سخت شده است، تصریح کرد: قرار بود در سال جهش تولید حمایت لازم از تولیدکننده داخلی صورت گیرد اما متاسفانه شش ماه از سال گذشته و نه گشایشی در حوزه بانکی اتفاق افتاده و نه در سایر حوزه ها از جمله تامین مواد اولیه حمایت لازم از تولیدکننده انجام نشده است. در این شرایط طبیعی است که تولیدکننده به سختی فعالیت کرده و با چنگ و دندان خط تولید خود را بچرخاند.

سهل آبادی با تاکید بر اینکه مگر می شود وزارتخانه ای که متولی امر تولید است همچنان بدون وزیر باشد، گفت: دولت خود نمی داند که می خواهد چکار کند و فقط مشغول طی کردن امور روزمره خود است. وزارت صنعت 4 ماه است وزیر ندارد طبیعی است که هیچ سیاست جدی برای کمک به صنعتگران کشور از سوی این وزارتخانه اعمال نشود.

وی به مکاتبات خود با مدرس خیابانی سرپرست قبلی وزارت صنعت اشاره کرد و افزود: چندین بار با او تماس گرفتم و قرار شد وقت حضوری جهت بیان مشکلات صنعتگران به بنده داده شود اما متاسفانه عمر سرپرستی آقای مدرس کوتاه بود و در حال حاضر نیز منتظر تعیین وقت از سوی سرپرست جدید وزارت صنعت برای بیان مشکلات هستم که هنوز موفق نشده ایم.