آرشیو دو‌شنبه ۲۴‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۶۲
اقتصادی
۴

کارشناس صنعت خودرو: تحریم یکجانبه آمریکا فرصتی برای نجات صنعت خودرو است

یک کارشناس صنعت خودرو گفت: محدودیت واردات خودرو به کشور و مضیقه ارزی، بستر را طی دو سال اخیر برای خودروسازان فراهم کرده تا از بازار بکر و تضمین شده خودروی ایران استفاده کنند و یک بار برای همیشه از مونتاژکاری صرف، به تولید مبتنی بر دانش بومی روی آورند.

مرتضی شجاعی در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه پس از خروج آمریکا از برجام و تلاش آمریکایی ها برای نابودی صنعت خودروی ایران، شرکای خودروسازان کشور از جمله PSA، رنو، برلیانس و کیا ایران را ترک کردند، اظهار کرد: اغلب کشورهای صاحب نام در صنعت خودرو همکاری با شرکای خارجی در زنجیره تامین دارند و همواره تلاش داشته اند وابستگی به صنایع پایین دستی سایر کشورها را کاهش دهند، اما در ایران به جهت سایه سنگین تحریم های اقتصادی، برنامه ریزی مبتنی بر همکاری با طرف های خارجی ریسک بالایی دارد. وی افزود: مضاف بر نگرانی ناشی از تحریم و تنها ماندن صنعتگران، اساسا انتخاب شرکایی نظیر پژو و رنو با هدف انتقال فناوری ساخت خودرو به کشور، خطای فاحشی است؛ چرا که به اذعان مدیران صنعت خودروی کشور، آنها در انتقال فناوری به شدت مقاومت می کنند و از طرفی تورم های سنگین اقتصاد ایران، به مالکان خودروهای ذاتا فرانسوی، پس از چند سال به جهت استهلاک بالا، هزینه های سنگینی تحمیل می کند.

این کارشناس تصریح کرد: ناتوانی در تولید خودروهایی نظیر تندر 90  با وجود سابقه بیش از یک دهه تولید در ایران خودرو و سایپا مصداق نوع نگرش فرانسوی ها به شرکای صنعتی شان و سیاست گذاری های اشتباه ما است.

شجاعی در ادامه یادآور شد: یک نگاه این است که محدودیت های ارزی و قطع همکاری شرکای خارجی ناشی از تحریم را می توان فلج کننده تلقی کرد؛ در صورتی که بررسی جنبه مثبت تحریم صنعت خودرو نشان می دهد، محدودیت واردات خودرو به کشور و مضیقه ارزی، بستر را طی دو سال اخیر برای خودروسازان فراهم کرده تا از بازار بکر و تضمین شده خودروی ایران استفاده کنند و یک بار برای همیشه از مونتاژکاری صرف به تولید مبتنی بر دانش بومی روی آورند. وی درباره پیامدهای همکاری اخیر خودروسازان با وزارت دفاع برای تامین برخی از قطعات تحریم شده خودرو توضیح داد: عملیاتی شدن این گونه اقدامات به طور حتم می تواند تنوع تولید خودروسازان را که یکی از مشکلات فعلی صنعت خودرو است، رفع کند. در صورت تولید انبوه خودروهای با تکنولوژی بالا، کاهش شکاف میان قیمت بازار و کارخانه محقق خواهد شد؛ چیزی که امروز مسئله اول بازار تشنه خودروی کشور است.

این کارشناس خودرو عنوان کرد: اگر خودروسازان محدودیت واردات خودرو را مغتنم بشمارند و عقب ماندگی های صنعت را با ظرفیت های داخلی پوشش دهند، با وجود تحریم علاوه بر تامین نیاز داخلی، توان رقابتی نیز پیدا خواهند کرد. در صورتی که خودروسازان به فرصت فعلی بی توجه باشند و صرفا به آن از جنبه تهدید نگاه کنند، در آینده به دلیل شکاف بیشتر کیفیت و فناوری تولیداتشان با محصولات روز دنیا، حتی بازار داخلی را نیز از دست خواهند داد.