آرشیو دو‌شنبه ۲۴‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۴۹۸۴
صنعت و معدن
۳
روزشمار سومین همایش صنایع غیرآهنی

میزگرد تخصصی در صنایع غیرآهنی

دنیای اقتصاد : سومین همایش و نمایشگاه چشم انداز صنایع غیرآهنی ایران و فناوری های وابسته با نگاهی به تولید و بازار هفتم، هشتم و نهم مهر امسال در تهران برگزار می شود. در این هم اندیشی صنعتی با حضور تصمیم سازان، صاحب نظران، کارشناسان و فعالان صنایع غیرآهنی (آلومینیوم، مس، سرب، روی و طلا) قرار است فرصت ها و چالش های این حوزه با نگاهی به تولید و بازار بررسی شود.

برگزاری همایش های صنعتی و تجاری در جهان علاوه بر آنکه فرصتی را برای تبادل اطلاعات و معرفی دستاوردها فراهم می کند، فضایی مناسب برای فعالان صنعتی و کارشناسان و فعالان بازار به وجود می آورد تا در گفت وگوی مستقیم با یکدیگر، تعامل سازنده داشته باشند. گروه رسانه ای «دنیای اقتصاد»، با رصد دقیق این حوزه و ارتباط پیوسته با مدیران تصمیم گیر و تصمیم ساز، اقدام به برگزاری همایش و  نمایشگاه صنایع غیرآهنی و فناوری های وابسته کرده است. از جمله برنامه های پیش بینی شده در این همایش سه روزه برگزاری میزگردهای تخصصی است.

میزگرد

براساس برنامه ریزی صورت گرفته در روز اول «همایش و نمایشگاه چشم انداز صنایع غیرآهنی ایران و فناوری های وابسته با نگاهی به تولید و بازار» میزگردی تخصصی با دو محور «بررسی ساختار کلان مدیریت صنعت، معدن و تجارت در کشور» و «توازن تولید، مصرف داخلی و صادرات فلزات غیرآهنی» برگزار خواهد شد که در آن خداداد غریب پور «رئیس هیات عامل ایمیدرو»، داریوش اسماعیلی «مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت»، مهندس موذن زاده، دکتر کرباسیان و اردشیر سعدمحمدی «مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران» حضور خواهند داشت.

هریک از فلزات غیرآهنی دارای اهمیت منحصربه فردی هستند.ارتباط مستقیم صنایع استراتژیکی نظیر هواپیماسازی و خودروسازی، صنعت برق و صنعت ساختمان و... با این حوزه سبب شده که سالانه همایش ها و نمایشگاه های تخصصی مختلفی در این بخش برگزار شوند که از حیث ابعاد و میزان مشارکت درخورتوجهند. هم کشورهای تولیدکننده و هم مصرف کنندگان عمده این فلزات به صورت پیوسته سعی در گسترش میزان نفوذ خود در بازارهای بین المللی دارند و این مهم جز با تبادل آخرین دستاوردها ممکن نخواهد بود. دعوت از سخنرانان و میهمانان خارجی، برگزاری میزگردها و کارگاه های آموزشی وجه اصلی تمایز این رویداد محسوب می شوند.

سومین همایش چشم انداز صنایع فلزات غیرآهنی ایران و فناوری های وابسته با نگاهی به تولید و بازار هفتم، هشتم و نهم مهر امسال در تهران  برگزار می شود. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این همایش می توانند با شماره تلفن های 6- 42710180 تماس بگیرند یا به وب سایت  http://events.den.ir مراجعه کنند.