آرشیو دو‌شنبه ۲۴‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۶۲
شهرستان ها
۷

حوادث شهرستان ها

دستگیری یکی از اخلالگران بزرگ نظام ارزی

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از دستگیری یک اخلالگر بزرگ نظام ارزی در کرمانشاه که اقدام به دریافت 23 میلیارد ریال ارز دولتی کرده و آنها را در راستای منافع شخصی هزینه کرده بود، خبر داد.

سرتیپ«علی اکبر جاویدان» اظهار داشت: پس از اطلاع پلیس امنیت اقتصادی مبنی بر اینکه شخصی با سوءاستفاده از ارز دولتی تاکنون اقدام به دریافت صدها تن نهاده دامی در سال های اخیر کرده است، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران پلیس امنیت اقتصادی با همراهی اداره کل پشتیبانی امور دام جهاد کشاورزی استان متهم را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضایی وی را دستگیر کردند.

وی خاطرنشان کرد: متهم دستگیر شده در بازجویی ها اعتراف کرد که در سال های اخیر با دریافت 23 میلیارد ریال ارز دولتی اقدام به دریافت صدها تن نهاده دامی کرده و سپس آنها را به صورت غیرمجاز و توزیع خارج از شبکه به مصرف کنندگان واگذار و سود هنگفتی کسب کرده است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در پایان از معرفی این اخلالگر نظام ارزی و اقتصادی به دستگاه قضایی برای صدور حکم لازم خبر داد.

کشف 300 راس گوسفند فاقد مجوز در «کامیاران»

جانشین فرماندهی انتظامی استان کردستان از توقیف 3 دستگاه کامیون و کشف 300 راس گوسفند فاقد مجوز به ارزش تقریبی 6 میلیارد و 500 میلیون ریال در شهرستان «کامیاران» خبر داد.

سرهنگ «رسول برزویی» گفت: ماموران ایست و بازرسی «شهید میرجلیلی» شهرستان «کامیاران» حین کنترل خودروهای عبوری به 3 دستگاه کامیون حامل بار مشکوک و آنها را متوقف کردند.

وی خاطرنشان کرد: پس از هماهنگی با مراجع قضایی در بازرسی از کامیون های مورد نظر300 راس گوسفند فاقد مجوز کشف و در این رابطه 3 نفر دستگیر شدند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان کردستان در پایان با بیان اینکه کارشناسان ارزش این محموله قاچاق را به صورت تقریبی 6 میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد کردند، تصریح کرد: خودروها به پارکینک منتقل و پرونده در اختیار مراجع قضایی قرار گرفت.

ماینرهای قاچاق در «کازرون» کشف شد

فرمانده انتظامی «کازرون» از کشف 60 دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق به ارزش 12 میلیارد ریال خبر داد.

سرهنگ «اسماعیل زراعتیان» اظهار داشت: پس از دریافت خبری مبنی بر نگهداری و استفاده غیرمجاز دستگاه های استخراج ارز دیجیتال در دو شرکت واقع در یکی از محله های شهرستان «کازرون» بررسی موضوع در دستور کار ماموران دایره مبارزه با قاچاق کالا و ارز این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس آگاهی پس از انجام هماهنگی های لازم با مقام قضایی به همراه نماینده اداره برق به محل مذکور اعزام که در بازرسی از آن مکان ها، 60 دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق کشف شد.

سرهنگ «زراعتیان» با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش دستگاه های مکشوفه را 12 میلیارد ریال اعلام کردند، بیان داشت: در این رابطه 2 نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

کشف 100 میلیارد ریال داروی قاچاق در سردشت

فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی گفت: اقلام دارویی و پزشکی به ارزش 100 میلیارد ریال توسط مرزداران هنگ مرزی سردشت کشف و ضبط شد.

سرتیپ یحیی حسین خانی افزود: مرزداران هنگ مرزی سردشت با تعدادی از قاچاقچی ها که قصد ورود کالای قاچاق به کشور را داشتند درگیر و آنان با مشاهده مرزبانان با رها کردن محموله همراه به طرف کشور همسایه متواری شدند.

وی ادامه داد: مرزبانان غیور در این عملیات تعداد 79 هزار و 35 عدد انواع داروی غیرمجاز، 21 هزار و 850 عدد تجهیزات پزشکی و 54 قلم کیت آزمایشگاهی را کشف و ضبط کردند.

فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی گفت: کارشناسان ارزش ریالی کالا های کشف شده را 100 میلیارد ریال برآورد کردند.

سردارحسین خانی اضافه کرد: پرونده ای در این رابطه تشکیل و به مراجع قضایی تحویل داده شده و شناسایی و دستگیری متهمان نیز توسط مرزبانان ادامه دارد.

جریمه 132 میلیاردی یک واحدتولیدی در بابل

ساری- خبرنگار کیهان: یک واحد تولیدی در مازندران به علت عارضه خارج از شبکه مواد اولیه، 132 میلیارد ریال جریمه شد،  قوانلو رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: بازرسان این سازمان موفق به کشف عرضه خارج از شبکه مواد اولیه یک واحد تولیدی در شهرستان بابل شدند.

وی افزود: این واحد تولیدی راکد بوده، اما مبادرت به دریافت مواد اولیه و فروش آن در خارج از شبکه می کرد که مورد شناسایی بازرسان این سازمان قرار گرفت.

قوانلو گفت: برای این واحد، پرونده تخلف به ارزش 132 میلیارد ریال تشکیل و جهت رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارجاع شد. 

کشف بیش از 19 هزار پاکت شیر مدارس غیرقابل مصرف در اهواز

رئیس مرکز بهداشت شرق اهواز گفت: بیش از 19 هزار پاکت شیر تاریخ مصرف گذشته مدارس توسط کارشناسان واحد بهداشت محیط این مرکز در یکی از مناطق شرق اهواز کشف و امحا شد.

احمد مشکورنیا، بیان کرد: پس از تعطیلی مدارس به دلیل شیوع بیماری کرونا، سهمیه شیر دانش آموزان به صورت غیراصولی و بدون رعایت زنجیره سرما در انبارهای آموزش و پرورش باقی مانده بود.

وی بیان کرد: بخش قابل مصرف شیرها به منظور استفاده مجدد به کارخانه محل تولید برگشت داده شد و بیش از 19 هزار پاکت آن به دلیل انقضای تاریخ، توقیف شد.

دبیر شورای سلامت اهواز گفت: پس از طی مراحل قانونی و اخذ مجوزهای لازم، این شیرها با هماهنگی آموزش و پرورش جهت معدوم سازی، به سایت پسماند شهرداری اهواز انتقال یافت.