آرشیو دو‌شنبه ۲۴‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۵۷۵۵
حوادث
۱۹

کوتاه از حوادث

 تصادف اتوبوس تبریز-گرگان سه کشته بر جای گذاشت. این  اتوبوس که از تبریز به سمت گرگان در حرکت بود، با یک تریلی در لاین جنوبی اتوبان کرج-قزوین در محدوده پل کردان تصادف کرد. با حضور نیروهای امدادی در محل حادثه، مشخص شد سه نفر از مسافران فوت کرده اند و یک زن و هفت مرد مصدوم شده اند که مصدومان روانه بیمارستان شدند.

دانش آموز هشت ساله اهل منطقه ترکالکی براثر کرونا فوت کرد.  این پسر هشت ساله از بدو تولد بیماری قلبی داشته است. با بازگشایی مدارس، تنها یک روز آن هم در یک کلاس چهار نفره، مقطع دوم در دبستان ولایت منطقه ترکالکی حضور پیدا کرده بود. اما باتوجه به بیماری زمینه ای، روزهای بعد به مدرسه نرفت و حالش بد شد. وی در بیمارستان اهواز تحت درمان قرار گرفت، اما فوت شد. تست کرونای وی در دو مرحله منفی بود و بار سوم، مثبت اعلام شد. مدرسه ولایت که او در آنجا درس می خواند، برای یک هفته تعطیل شده است. همچنین مقرر شد که تست کرونا برای همکلاسی های این دانش آموز انجام گیرد.

یکی از ماموران پلیس در تبریز هنگام اجرای حکم دستگیری متهم سابقه دار، به شهادت رسید. صبح دیروز «محمدرضا سفیدی نسب»، کارمند رتبه 11 و مسوول مواد مخدر کلانتری 22 طالقانی تبریز، همراه ماموران انتظامی و در راستای اجرای حکم قضایی برای دستگیری متهم سابقه دار به مخفیگاه او رفته بودند. وی زمانی که ماموران قصد ورود به مخفیگاه متهم را داشتند، از سوی متهم چاقو به دست مورد حمله قرار گرفت و زخمی شد. مامور زخمی به بیمارستان منتقل شد، اما به دلیل شدت جراحات به شهادت رسید.

مرد 32 ساله که ازسوی آدم رباها ربوده شده بود بعد از دو ماه اسارت نجات یافت.

نوزدهم تیر امسال، وقوع آدم ربایی به پلیس شهرستان چابهار گزارش شد. ماموران تحقیقات در این باره را آغاز کردند که مشخص شد چهار مرد مسلح در حالی که چهره خود را پوشانده  بودند، با سد کردن راه  مرد 23 ساله، او را ربوده و با خودروی پژو پارس متواری شده اند. پلیس در جست و جوی آدم رباها بود تا این که معلوم شد آنها با وی اختلاف هایی داشته اند و در تماس تلفنی با خانواده وی در برابر آزادی گروگان، یک میلیارد تومان پول خواسته اند. تحقیقات برای دستگیری آدم رباها و نجات گروگان جوان ادامه داشت تا این که با گذشت دو ماه از اسارت مرد جوان مخفیگاه آدم رباها در یکی از روستاهای شهرستان چابهار شناسایی شد و ماموران برای دستگیری آنها به آنجا اعزام شدند. در عملیات ماموران، گروگان نجات یافت و یکی از آدم رباها نیز بازداشت شد. پلیس در جست وجوی بقیه متهمان فراری است.

 هیوندای اکسنت با موتورسیکلت در شهرستان چابهار تصادف کرده و منجر به مرگ سه نفر شد. وقوع این تصادف در محور نوبندیان به چابهار به پلیس گزارش شد. بررسی ها نشان  می داد که خودرو هیوندای اکسنت با موتورسیکلت تصادف کرده و باعث شده سه ترک نشین موتورسیکلت مصدوم و فوت شوند. در بررسی پلیس راهور مشخص شد که تجاوز به چپ خودرو هیوندای اکسنت باعث این تصادف مرگبارشده است.

تصادف پرشیا با تیر چراغ برق در مسیر جنوب به شمال بزرگراه امام علی(ع) منجر به سقوط تیر برق شد.

 این خودروی پرشیا هنگام تردد در قسمت کندرو مسیر جنوب به شمال بزرگراه امام علی (ع)، حوالی محدوده خیابان پیروزی، به شدت با تیر چراغ برق برخورد کرد و باعث سقوط تیر چراغ برق شد. آتش نشانان در محل حاضر و به ایمن سازی پرداختند.

 مرد کارگری بر اثر ریزش معدن در شهرستان منوجان فوت شد. همزمان با ریزش تونل در معدن فاریاب منوجان، نیروهای امدادی در محل حاضر شدند. در بررسی ها مشخص شد کارگری در این حادثه فوت کرده است. کارگر فوت شده اهل رودان بود و تیم تخصصی برای بررسی علت حادثه عازم معدن فاریاب منوجان شد.