آرشیو دو‌شنبه ۲۴‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۴۹۸۴
فرهنگ و هنر
۲۵

شفاف نبودن میزان فروش فیلم جدید نولان اعتراض ها را برانگیخت

ابهام در آمار فروش «تنت»

منبع: مهر

کمپانی سازنده «تنت» فیلم جدید کریستوفر نولان، در ارائه آمار فروش فیلم با شفافیت عمل نمی کند و این موجب خشم دست اندرکاران سینما شده است.

افرادی که ارقام درآمدهای باکس آفیسی را تحلیل می کنند، متوجه شده اند که به طور تعجب آوری هیچ شفافیتی در ارتباط با ارقام فروش فیلم علمی تخیلی 200 میلیون دلاری کریستوفر نولان یعنی «تنت» که آخر هفته قبلی در سینماهای آمریکا روی پرده رفت، وجود ندارد.

از وقتی «تنت» نمایش داده شده، استودیوی سازنده آن یعنی برادران وارنر با دقت مقدار کمی از داده های باکس آفیسی فیلم را به خبرنگاران و استودیوهای رقیب داده است. این درحالی است که استودیوها همیشه اطلاعات باکس آفیسی را به صورت روزانه و کامل منتشر می کنند.

با وجود اینکه نمایش «تنت» از سوم سپتامبر آغاز شد، برادران وارنر تا ششم سپتامبر سعی کرد تا رسما اعلام کند که این فیلم در آخر هفته اول اکران خود 20 میلیون دلار فروخته که نتیجه ای متوسط برای فیلمی با این اندازه است.

ناظران صنعت فکر می کنند استودیو منتظر است تا ارقامی بزرگ را برای کل آخر هفته منتشر کند و بعد از آن شروع به انتشار روزانه ارقام کند.

با وجود اینکه عجیب است که استودیویی مانند برادران وارنر داده های فروش فیلم خود را به درستی برای پروژه ای که شاید عظیم ترین فیلم سال باشد اعلام نکند، بسیاری از بازیگران هالیوودی خواستار موفقیت «تنت» هستند. استودیوهای رقیب با دقت عملکرد این فیلم در دوران پاندمی را تماشا می کنند؛ چون نتیجه آن نشان می دهد که درحال حاضر اکران دیگر فیلم های پرخرج عظیم می تواند ایده خوبی باشد یا نه.