آرشیو دو‌شنبه ۲۴‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۳۸۱۶
حوادث
۱۰

رخداد

2 سارق خودرو  به تله افتادند

شرق: دو سارق خودرو و لوازم خودرو بعد از دستگیری به 25 فقره سرقت اعتراف کردند.

سرهنگ چنگیز ایدون، رئیس کلانتری 112 ابوسعید گفت: تیم عملیات کلانتری 112 ابوسعید هنگام گشت زنی در محدوده حوزه کلانتری به راننده و سرنشین یک دستگاه خودروی پراید مشکوک شدند و مدتی آنها را تحت تعقیب قرار دادند. وی بیان کرد: ماموران کلانتری برای بررسی موضوع پلاک خودروی پراید را استعلام کردند و مشخص شد خودروی پراید، هفدهم شهریور از شهرک واوان حوالی اسلامشهر به سرقت رفته است. این مقام انتظامی با اشاره به اینکه ماموران برای بررسی موضوع دستور توقف خودرو را دادند، تصریح کرد: راننده خودرو بدون توجه به فرمان های پلیسی از محل متواری شد و عملیات تعقیب و گریز با سارقان توسط ماموران کلانتری آغاز شد.

رئیس کلانتری ابوسعید تصریح کرد: با شلیک تیر هوایی و سپس هدف قرار دادن لاستیک های خودروی پراید، در نهایت خودروی سرقتی متوقف شد و هر دو متهم دستگیر شدند.

این مقام انتظامی عنوان کرد: متهمان در طول مسیر تعدادی از اشیا را به سمت موتورسواران عبوری پرتاب می کردند تا با ایجاد تصادف بتواند راه فراری برای خود پیدا کنند اما موفق نشدند. او در ادامه گفت: متهمان درباره خودروی سرقتی اظهار کردند خودرو را از شهرک واوان حوالی اسلامشهر به قصد سرقت لوازم داخل خودرو سرقت کرده ایم و به قصد سرقت لوازم خودرو در حال تردد بودیم که دستگیر شدیم. سرهنگ چنگیز ایدون، با اشاره به اینکه سارقان تاکنون به 25 فقره سرقت اعتراف کرده اند، اضافه کرد: با تکمیل تحقیقات پلیسی هر دو متهم روانه دادسرا شدند.

دستگیری کلاهبردار  2000 میلیاردی توسط اینترپل

رئیس پلیس بین الملل ناجا از شناسایی و استرداد کلاهبردار دو هزار میلیارد ریالی به کشور خبر داد. سردار هادی شیرزاد درباره جزئیات یک پرونده کلاهبرداری اظهار کرد: در پی اعلام مقام قضائی مبنی بر اینکه فردی به اتهام کلاهبرداری به مبلغ دو هزار میلیارد ریال به یکی از کشورهای منطقه متواری شده است، پلیس بین الملل ناجا بلافاصله ضمن ارتباط با سازمان اینترپل، برای این متهم درخواست صدور اعلان قرمز کرد.

وی افزود: با تلاش پلیس بین الملل ناجا، پس از پیگیری های ویژه، اعلان قرمز متهم صادر و بلافاصله موضوع تحت تعقیب بودن او به همه کشورهای عضو اینترپل اعلام شد.

رئیس پلیس بین الملل ناجا تصریح کرد: پیگیری های مداوم و ردیابی هوشمندانه متهم توسط اینترپل تهران، منجر به شناسایی محل اختفای او شد. همچنین با همکاری مبادی پلیسی دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران و کشور همسایه زمینه استرداد او فراهم شد.

شیرزاد در ادامه اظهار کرد: در نهایت اینترپل کشور مربوطه با استرداد نام برده موافقت کرد و متهم متواری توسط تیم استرداد اینترپل تهران به کشور مسترد و برای طی مراحل قانونی به مقامات قضائی تحویل داده شد. رئیس پلیس بین الملل ناجا خاطرنشان کرد: این پرونده کلاهبرداری تاکنون 180 شاکی دارد.