آرشیو دو‌شنبه ۲۴‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۳۸۱۶
ورزش
۱۱

لیگ قهرمانان آسیا

شهرخودرو ایران - الاهلی امارات؛ اولین آزمون آسیایی رحمتی

تیم فوتبال شهرخودرو ایران در لیگ قهرمانان آسیا امشب ساعت 19:30 در قطر به مصاف تیم الاهلی امارات خواهد رفت و استقلال در لیگ قهرمانان به دلیل انصراف الوحده بدون حریف ماند. به گزارش فارس، لیگ قهرمانان آسیا به دلیل شیوع ویروس کرونا از اسفند سال 98 به تعویق افتاد و اکنون در منطقه غرب آسیا این رقابت ها به صورت متمرکز در کشور قطر از امروز از سرگرفته خواهد شد. امروز تیم شهرخودرو به عنوان اولین تیم ایرانی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان به مصاف تیم الاهلی امارات خواهد رفت. شهرخودرو قبل از کرونا با هدایت مجتبی سرآسیایی در لیگ قهرمانان حضور داشت اما از آن زمان تاکنون این تیم دستخوش تغییرات زیادی شد و اکنون سیدمهدی رحمتی، دروازه بان شهرخودرو، هدایت فنی تیم را هم بر عهده خواهد داشت. البته رحمتی طبق قوانین به دلیل نداشتن مدرک A مربیگری نمی تواند در نشست های خبری سرمربیان شرکت کند، هرچند مشکل اصلی شهرخودرو البته این نیست بلکه این تیم قبل از کرونا از دو مسابقه دو شکست را متحمل شده است و اکنون بدون امتیاز و بدون گل زده در رده آخر جدول گروه B قرار گرفته است. شهرخودرو اگر می خواهد از گروهش صعود کند باید تیم اماراتی را شکست بدهد. تیمی که مثل شهرخودرو بدون امتیاز است اما دو گل زده دارد و به همین دلیل یک پله در جدول لیگ بالاتر از شهرخودرو ایران قرار گرفته است. این نخستین آزمون آسیایی سیدمهدی رحمتی در قامت سرمربی است و همه می خواهند ببینند این دروازه بان باسابقه فوتبال ایران در عرصه مربیگری چه خواهد کرد. بازنده این مسابقه را می توان تیم حذف شده گروه دانست. به هر حال اگر شهرخودرو با سرمربی - بازیکن جدید خود به پیروزی برسد، کار بزرگی در آسیا انجام داده است. دیگر مسابقه این گروه بین دو تیم الهلال عربستان و پاختاکور ازبکستان انجام می شود.

جدول گروه B:

1- پاختاکور ازبکستان 6 امتیاز

2- الهلال عربستان 6 امتیاز

3- الاهلی امارات بدون امتیاز

4- شهرخودرو ایران بدون امتیاز

تیم استقلال هم طبق برنامه قبلی باید امشب ساعت 22:30 در قطر به مصاف تیم الوحده امارات می رفت اما به دلیل اینکه این تیم اماراتی بازیکنان کرونایی داشته، از حضور در لیگ قهرمانان انصراف داد تا آبی پوشان استراحت داشته باشند. به این ترتیب مسابقات گروه A با حضور استقلال سه تیمی خواهد شد و امتیازات و گل های الوحده امارات از جدول پاک می شود. پیش از حذف الوحده امارات از مسابقات، جدول گروه به شکل زیر بود که البته هنوز این جدول در سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا هم تغییر نکرده و الوحده هنوز در جدول لیگ قرار داده شده است.

جدول گروه A:

1- الاهلی عربستان 4 امتیاز 2- الوحده امارات 4 امتیاز 3- استقلال ایران یک امتیاز 4- الشرطه عراق یک امتیاز

نامجومطلق: استقلال همیشه مدعی آسیاست

سرمربی استقلال می گوید تیمش برای رقابت های لیگ قهرمانان آسیا شرایط خوبی دارد. مجید نامجومطلق، سرمربی تیم فوتبال استقلال، در نشست خبری قبل از بازی تیمش مقابل الوحده امارات در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا گفت: تیم ما در شرایط خیلی خوبی قرار دارد. ما از تیم های پرافتخار آسیا هستیم و در چهار فینال این رقابت ها حضور داشته ایم. ما با وقفه ای که این بیماری ایجاد کرد، دوباره در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کرده ایم. امروز می بینیم که همه تیم ها به صورت مجتمع در قطر حاضر هستیم تا با هم بازی کنیم و به نظرم این میزبانی جای تقدیر و تشکر دارد. او در پاسخ به پرسشی درباره تاثیر بازی با تراکتور در جام حذفی بر بازیکنان تیمش گفت: من فکر می کنم تیم ما به خاطر مشکلاتی که بود، در نیمه اول خوب بازی نکرد اما در نیمه دوم یکی از بهترین نمایش های استقلال در فصل جاری را شاهد بودیم. قطعا این انگیزه در ما وجود دارد که در لیگ قهرمانان آسیا بتوانیم با موفقیت بازی ها را پشت سر بگذاریم ولی متاسفانه معلوم نیست اصلا ما امروز بازی داریم یا نداریم. AFC باید تکلیف این موضوع را مشخص کند. شرایط تمرین قبل از بازی با تمرینات دیگر متفاوت است. در کل ما با تمام توان وارد این رقابت ها شده ایم و ابتدا به فکر صعود از گروه و در ادامه موفقیت در مراحل حذفی هستیم. نامجومطلق در پایان گفت: تیم های ایرانی همیشه به دلیل داشتن پتانسیل بالا از لحاظ بازیکن، مدعی هستند. این را هم باید در نظر بگیریم که فوتبال به صورت حرفه ای و با سرمایه گذاری بالا برگزار می شود. این موضوع رقابت را سخت تر می کند ولی استقلال همیشه تیمی قدرتمند و مدعی در آسیا به شمار می رود. امیدوارم دوباره تیمی مثل استقلال از ایران بتواند در آسیا قهرمان شود، چون پتانسیل تیم های ایرانی بسیار بالاست. شاید ما نتوانیم مثل برخی کشورهای حوزه خلیج فارس و شرق آسیا سرمایه گذاری کنیم، ولی اتکایمان به جوانان و استعداد جوانانمان است که همیشه راهگشای فوتبال ما بوده اند.