آرشیو دو‌شنبه ۲۴‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۶۲
جامعه
۱۰

# پرسه در فضای مجازی

الگویی برای صاحبخانه ها

 دانیال معمار: «مستاجری که در گوشه ای از خانه او سکونت داشت بچه دار شد. مستاجر فکر کرد باید اجاره را بیشتر بدهد. صاحبخانه گفت: چون فرزنددار شدی، از این ماه به جای 20 ریال، 18 ریال اجاره بده، 2 ریالش را هم واسه فرزندت خرج کن. امروز سالگرد رحلت آن صاحبخانه است، برای شیخ رجبعلی خیاط فاتحه ای بخوانید.»

مقاومت کنید

 مسعود عالی: «هر وقت دیدید شیطان از بیرون و نفس از درون روی یک چیزی خیلی فشار می آورد و وسوسه تان می کند، بدانید آنجا خبری هست! مقاومت کنید؛ گنج همان جاست!»

بازهم دروغ

 سیدعلی موسوی: «من و تو فیلمی تحت عنوان شادی یک روحانی پس از پیروزی در انتخابات مجلس منتشر کرد برخلاف ادعاهای مطرح شده فرد مورد نظر اصلا کاندیدای انتخابات نبوده و انتخابات مرحله دوم حوزه انتخابیه لنجان اصفهان میان علی یوسف پور و حسین رجایی برگزار شد که این دو اصلا روحانی نبودند.»

از بردگی لذت ببرید

 عبداله گنجی: «‏یک نشریه داخلی در باره چگونگی دیدار رئیس جمهور صربستان با ترامپ نوشته اگر منافع کشورش اقتضا کرده که برده شود یا مثل متهم بازجویی شود چه اشکال دارد؟ نظام لیبرال-سرمایه داری مثالی دارد که: اگر کسی به شما تجاوز کرد و نتوانستی از خودت دفاع کنی زرنگ باش از فرصت استفاده کن و لذت ببر.»

تدبیر ناامید

 محسن پورپیر: «روحانی: مردم می دانند که در شرایط تحریم آب و برق شان قطع نمی شود؛ این ها باعث اعتماد آنها شده است. از، «با برداشتن تحریم ها اون چنان رونق اقتصادی ایجاد کنم» رسیدیم به «در شرایط تحریم آب و برق قطع نمیشه»، آقای روحانی آب خیلی وقته قطعه شما خبر نداری.»

حکایت اختیاری بودن مدارس

 صادق قنبری: «اختیاری بودن مدارس یعنی: اگه برید مدرسه کرونا بگیرید به ما ربطی نداره چون مدارس اختیاری هستن، اگه مدرسه نرید و مشکل تحصیلی پیدا کنید بازم به ما ربطی نداره ما مدارس رو باز کرده بودیم. این است تدبیر و امید.»

جهان اول یعنی این...

 کاربری نوشت: «جهان اول همون جائیه که وقیحانه سردار سپاه کشورت رو ترور میکنه! ناجوانمردانه نخبه هسته ای کشورت رو کف خیابون با گلوله میزنه! و در نهایت هم مسیرهای رسیدن دارو به کشورت رو مسدود میکنه!»

قاتلان جدید

 محمد پازوکی: «پمپئو توئیت زده نویدمان را کشتند! خب اگر نویدتان قاتل نبود و آدم نمیکشت و به زندگی عادی ادامه میداد، احتمالا ازدواج می کرد و حاصل این ازدواج فرزندی بود که اگر یک درصد این کودک بیماری EB داشت، امروز بخاطر تحریم دارویی آمریکا هم این کودک میمرد هم تمام امید نویدتان!»

مقامات غیرمسئول

 سید نظام الدین موسوی: «بر اساس مشاهدات 3ماه اخیرم، ما در کنار مقامات مسئول، یک مقامات غیرمسئول هم داریم که در هیچ موضوعی، هیچ مسئولیتی را نمی پذیرند و کارویژه خود را فقط ما هیچ، ما نگاه می دانند. البته جواب این سوال را هم نمی دهند که اگر هیچ چیز به شما مربوط نیست، دقیقا بابت چه چیزی حقوق می گیرید؟»