آرشیو دو‌شنبه ۲۴‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۶۲
صفحه آخر (جهان)
۱۲

توصیه استراتژیست جمهوری خواه به ترامپ: اگر شکست خوردی حکومت نظامی اعلام و سران دموکرات را دستگیر کن!

سرویس خارجی: در بحبوحه هشدارها درباره احتمال وقوع یک جنگ تمام عیار داخلی در انتخابات پیش روی آمریکا، استراتژیست برجسته جمهوری خواه به ترامپ توصیه کرد، در صورت شکست، حکومت نظامی اعلام کرده و سران حزب دموکرات از جمله هیلاری کلینتون و همسرش را دستگیر کند.

50 روز بیشتر به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا زمان باقی نمانده است. بسیاری هشدار داده اند که این انتخابات ممکن است به جنگ داخلی، آشوب و حتی تجزیه این کشور منتهی شود. هر دو طرف دموکرات و جمهوری خواه نیز نسبت به پیروزی خود اطمینان دارند و تهدید کرده اند در صورتی که شکست بخورند نتیجه را نخواهند پذیرفت. «راجر استون» استراتژیست برجسته جمهوری خواه و مشاور سابق ترامپ نیز به ترامپ توصیه کرده در صورت شکست در انتخابات، باید قدرت کامل را به دست گرفته و چهره های شناخته شده ای نظیر بیل و هیلاری کلینتون و«مارک زاکربرگ» مالک فیس بوک

 را به زندان بیندازد. «راجر استون» که روز شنبه برای جمع آوری پول برای ترامپ به «نوادا» رفته بود در مصاحبه با پایگاه «اینفووارز» توصیه اش به ترامپ در صورت شکست خوردن در انتخابات را با همین صراحت مطرح کرد. وی با استناد به ادعاها درخصوص وقوع تقلب در انتخابات با برگزاری رای گیری زودهنگام، رای گیری غیابی و رای گیری با پست گفت: «ترامپ باید مسئله به کارگیری قانون شورش و دستگیر کردن کلینتون ها، هری رید، رهبر سابق اکثریت سنای آمریکا، مارک زاکربرگ موسس فیس بوک، تیم کوک مدیر اپل را در نظر بگیرد». او در اظهارنظر دیگری درباره گزارش «دیلی بیست» و در مورد برنامه ریزی گروه های فعال چپگرا برای سناریوی عدم تعیین نتیجه روشن برای انتخابات و یا پیروزی بایدن و خودداری ترامپ از به رسمیت شناختن این پیروزی نیز گفت: «اگر قابل اثبات باشد که دیلی بیست در فعالیت های غیرقانونی و ایجاد اغتشاش دست دارد، کل کارمندانش را می توان بازداشت کرده و دفتر آنها را تعطیل کرد. آنها می خواهند جنگ راه بیندازند، این جنگ است». دونالد ترامپ نیز در جدیدترین مصاحبه خود با فاکس نیوز تهدید کرده بود آمادگی سرکوب و خفه کردن معترضان را در شب انتخابات دارد!

 هشدار درباره تقلب

رئیس جمهور آمریکا اما روز شنبه در توئیتر بار دیگر با تکرار نظرات خود در مورد رای گیری از طریق پستی گفته ارسال آرای ناخواسته «تهدید بزرگی» برای دموکراسی آمریکاست و منجر به تقلب در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 خواهد شد: «آرای ناخواسته و کلاهبرداری در رای دهی تهدید بزرگی برای دموکراسی ماست، و دموکرات ها آن را می دانند. تقریبا همه انتخابات اخیر با استفاده از این سیستم، حتی اگر بسیار کوچکتر باشند و تعداد آرای کمتری برای شمارش آرا باشد، در نهایت به یک فاجعه ختم شده است. تعداد زیادی آرای ناپدید شد و تقلب صورت گرفت». ترامپ پیش از این نیز گفته بود در صورت انتخاب روند رای گیری از طریق پستی، انتخابات آینده «فاسدترین انتخابات در تاریخ آمریکا خواهد بود».

تیراندازی به پلیس در لس آنجلس

خبر دیگر از آمریکا اینکه اداره پلیس شهر لس آنجلس اعلام کرد روز شنبه دو معاون کلانتر در شهر «کامپتون» از سوی فردی ناشناس هدف تیراندازی قرار گرفتند. در توئیتی که این اداره در این خصوص منتشر کرده، اشاره شده یک نیروی پلیس مرد و یک نیروی پلیس زن هنگامی که در خودروی گشت زنی نشسته بودند، هدف قرار گرفتند. بنابر اعلام پلیس، ضارب در کمین خودروی پلیس بوده است. به گفته اداره پلیس، هر دو نفر زخمی شده اند و وضعیت وخیمی دارند.در توئیت پلیس این هم آمده که «هنوز مظنون بازداشت نشده و آزاد است.» تصاویری که از این حادثه منتشر شده است، نشان می دهد یک فرد با لباس تیره به خودروی این دو پلیس که در نزدیکی ایستگاه متروی «بلو لاین» پارک شده بود، نزدیک می شود و از فاصله نزدیک چندین گلوله به سوی آنها شلیک می کند. بیش از 110 روز است که آمریکا به دلیل قتل سیاه پوستان از سوی پلیس نژادپرست این کشور، ناآرام است.