آرشیو دو‌شنبه ۲۴‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۶۲
صفحه آخر (جهان)
۱۲

آغاز عملیات فتح المبین علیه داعش از 8 محور در استان الانبار عراق

یک فرمانده ارشد «حشدالشعبی» عراق اعلام کرد، نیروهای حشد در استان «الانبار» از هشت محور، عملیات علیه عناصر گروه تروریستی داعش را با عنوان «فتح المبین»، آغاز کردند.

«قاسم مصلح»، فرمانده عملیات حشدالشعبی در استان الانبار گفت: عملیات فتح المبین امروز(یکشنبه) از هشت محور آغاز شده و پنج گردان حشدالشعبی در آن شرکت دارند. هدف عملیات، بازرسی اماکنی است که باندهای زیرزمینی داعش در آنجا فعال هستند.

به گزارش ایسنا، وی گفت: این عملیات با پشتیبانی هوایی ارتش انجام می شود و عملیاتی مهم و غافلگیرکننده علیه دشمن خواهد بود. تیم های لجستیکی، رسانه ای، امنیتی، ارتباطات و مهندسی در این عملیات شرکت دارند.

علی رغم شکست داعش در عراق، برخی از عناصر و هسته های این گروه تروریستی در نواحی دور افتاده و بیابانی، از جمله بیابان های استان الانبار، همچنان فعال هستند.

حمله به کاروان آمریکایی

 یک کاروان حامل تجهیزات آمریکایی در صلاح الدین عراق با بمب های کنار جاده ای هدف حمله قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس، منابع خبری اعلام کرده اند که این انفجار باعث آتش سوزی شد و نیروهای آتش نشانی پس از رسیدن به محل وقوع حادثه، تلاش کردند که این آتش سوزی را مهار کنند.

از زمان حملات هوایی آمریکا علیه پایگاه های ارتش و حشدالشعبی در عراق، احساسات ضدآمریکایی مردم عراق بیشتر شده است. پارلمان عراق دی ماه گذشته طرح اخراج نیروهای بیگانه از خاک این کشور را امضاء کرده است.

هفته پیش نیز دو کاروان تجهیزات و تسلیحاتی آمریکایی در استان «دیوانیه» در جنوب عراق و شمال بغداد هدف حمله قرار گرفته بود.

اخیرا ژنرال «کنت مکنزی» فرمانده نیروهای آمریکایی در غرب آسیا، اعتراف کرده بود که حملات علیه نیروهای کشورش در عراق افزایش یافته است.

 پایگاه نظامی «التاجی» در شمال بغداد نیز هفته گذشته با موشک های سنگین وزن هدف حمله قرار گرفت و این حمله به آتش سوزی گسترده در این پایگاه انجامید.

در واکنش به افزایش حملات علیه اشغالگران در عراق، سرهنگ «واین ماروتو»، سخنگوی نیروهای تروریست آمریکایی ادعا کرد که همه اقدامات این نیروها با هماهنگی بغداد انجام می گیرد.