آرشیو دو‌شنبه ۲۴‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۴۹۸۴
خودرو
۲۴

جهان خودرو

امکان شارژ خودرو در منازل

سایپانیوز : در حالی که گذار از خودروهای بنزینی به برقی با سیاست گذاری ها دنبال می شود و به تدریج زیرساخت های شارژ خودرو افزایش می یابند، امکانات شارژ در پارکینگ منزل هم رو به گسترش است.

به گزارش Road show، در ایالات متحده، شرکتی به نام الکتریفای آمریکا درحال ایجاد زیرساخت شارژ باتری خودرو در مسیرها و جاده ها است. حالا بخشی به نام «الکتریفای هوم» در این شرکت به وجود آمده که قصد آن تجهیز پارکینگ منازل به تجهیزات شارژ خودرو است. حالا دیگر مهندسان منازل باید هنگام ساخت پارکینگ پیش بینی امکانات لازم را برای شارژ خودرو لحاظ کنند. البته پیشگام شارژر های سطح 2 در منازل فولکس واگن آلمان است که سال گذشته این فناوری را به دنیا معرفی کرد، اما حالا ایالات متحده نیز از این اقدام پیروی کرده و الکتریفای هوم با همکاری یک شرکت به نام Qmerit شارژر سطح 2 را در منازل نصب می کند. آمارها نشان می دهد که 80 درصد از شارژ خودروها در پارکینگ منازل اتفاق می افتد و کم پیش می آید که مردم خود را درگیر اضطراب پیمایش کنند. اضطراب پیمایش زمانی است که شارژ باتری خودرو در حال تمام شدن است و راننده دچار اضطراب می شود که آیا به پست بعدی برای شارژ خودرو می رسد یا آنکه در راه می ماند. الکتریفای آمریکا با ایجاد زیرساخت در جاده ها تا حدود زیادی جلوی این اضطراب را گرفته است و هرچه بیشتر می گذرد این اضطراب با بهبود زیرساخت ها کمتر می شود.

 
رشد فروش خودروهای دست دوم در چین

تسنیم : با ادامه روند بهبود بازار خودروی چین، فروش خودروهای دست دوم در این کشور طی ماه ژوئیه نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد حکایت دارد. به گزارش شینهوا، داده های صنعت خودرو در چین نشان می دهد که با ادامه روند بهبود بازار، فروش خودروهای دست دوم در این کشور طی ماه ژوئیه نسبت به سال گذشته 4 درصد افزایش یافته است. براساس گزارش انجمن خودروهای سواری چین، در ماه ژوئیه بیش از 26/ 1 میلیون دستگاه اتومبیل دست دوم به ارزش ترکیبی حدود 98/ 77 میلیارد یوآن (حدود 4/ 11 میلیارد دلار آمریکا) معامله شده اند. همچنین این گزارش نشان می دهد که تعداد خودروهای دست دوم معامله شده در دوره ژانویه تا ژوئیه با 06/ 16 درصد کاهش نسبت به سال گذشته به 78/ 6میلیون دستگاه رسیده است که از افت 61/ 19 درصدی نیمه اول سال نیز کمتر است. بازار خودروهای دست دوم در نیمه اول سال تحت تا ثیر پاندمی ویروس کرونا قرار داشت، اما عملکرد آن در ماه ژوئیه بهتر از انتظار بود. تخمین زده می شود که تعداد خودروهای دست دوم معامله شده در ماه های آگوست و سپتامبر به ترتیب به3/ 1 و 35/ 1 میلیون دستگاه برسد.

 
تغییر در استانداردهای آلایندگی اروپا

سایپانیوز : کمیسیون اروپا پیش نویس سخت گیرانه تر شدن استانداردهای آلایندگی برای خودروها را پیشنهاد کرد که با مخالفت شدید انجمن خودروی آلمان رو به رو شد. براساس گزارش رویترز، کمیسیون اروپایی پیشنهاد کرد که اتحادیه اروپا محدودیت های آلایندگی را سخت تر کند این مساله بدون درنگ با واکنش صنعت خودروی آلمان که در اروپا صاحب بزرگ ترین کانون خودروسازی است مواجه شد. براساس این پیشنهاد، باید سطح آلایندگی دی اکسید کربن خودروهای جدید در سال 2030 به نصف سطح 2021 برسد. در حالی که با قوانین فعلی و وضعیت موجود، کاهش آلایندگی تا آن زمان 5/ 37 درصد خواهد بود. سخنگوی کمیسیون اروپایی از اظهارنظر درباره این پیش نویس خودداری کرده است. انجمن خودروی آلمان معروف به VDA می گوید با تمام قوا با سخت گیرانه تر شدن این استانداردها مخالفت خواهد کرد. قرار است این پیش نویس هفته آینده به طور رسمی منتشر شود.