آرشیو سه‌شنبه ۲۵‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۶۳
اخبار کشور
۳

در واکنش به گزارش مغرضانه یک رسانه آمریکایی

خطیب زاده: ترور سردار سلیمانی را نه می بخشیم و نه فراموش می کنیم

سخنگوی وزارت خارجه گفت: ایران ترور سردار سلیمانی را در تمامی سطوح پیگیری می کند و این اقدام تروریستی را نه می بخشد و نه فراموش می کند.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه با رد اتهامات مطروحه در گزارش سفارشی، مغرضانه و هدفمند منتشر شده در یکی از رسانه های آمریکایی که تلاش دارد برای واقعی نشان دادن آن به اظهارات یک مقام به ظاهر دولتی آمریکا استناد کند اظهار داشت: به مقام های آمریکایی توصیه می کنیم از توسل به روش های تکراری و پوسیده برای فضاسازی ضدایرانی در صحنه بین المللی دست بردارند.

خطیب زاده افزود: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک عضو مسئول جامعه بین الملل پایبندی مداوم خود به اصول و عرف دیپلماتیک بین المللی را اثبات کرده است. در مقابل این ایالات متحده و رژیم فعلی در کاخ سفید است که خصوصا در سال های اخیر با اقدامات بیشمار خارج از روش ها و نرم های پذیرفته شده بین المللی از جمله طراحی و اجرای ده ها نقشه ترور و مداخلات نظامی و اطلاعاتی، خروج از توافقات پرشمار بین المللی، نقض تمامیت ارضی کشور ها و ترور ناجوانمردانه سردار قاسم سلیمانی فرمانده سرافراز مبارزه با تروریسم، بی اعتنایی خود به اصول اولیه دیپلماتیک را به نمایش گذاشته و به رژیمی سرکش در عرصه بین الملل بدل شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: اظهارات بی اساس و بی پایه ای از این دست بخشی از کارزار ضداطلاعاتی دولت ترامپ بر علیه ایران میباشد. تمسک رژیم ایالات متحده به اتهام زنی و دروغ پردازی ضدایرانی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و همزمان با فشار های این رژیم برای سوءاستفاده از ساز و کار های شورای امنیت سازمان ملل متحد با هدف افزایش فشار بر مردم ایران امری قابل پیش بینی بود، با این حال چنین اقدامات و خبرسازی هایی که احتمالا در آینده نیز ادامه خواهد یافت، قطعا بی نتیجه خواهد ماند و به فهرست بلند ناکامی های مداوم واشنگتن در تقابل با جمهوری اسلامی ایران خواهد افزود.

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی در پایان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همانگونه که بار ها اعلام کرده است پیگیری حقوقی بین المللی در ارتباط با ترور مجرمانه و بزدلانه سردار سلیمانی را در تمامی سطوح ادامه خواهد داد و این اقدام تروریستی را نه می بخشد و نه فراموش می کند.

نشریه پولتیکو به نقل از گزارش های اطلاعاتی آمریکا و مقامات نزدیک به دولت آمریکا مدعی شده است که جمهوری اسلامی ایران همچنان در تلاش برای گرفتن انتقام سردار سلیمانی است.

این رسانه آمریکایی به نقل از منابع ناشناس مدعی شده که تهران با هدف گرفتن انتقام ترور سردار سلیمانی قصد ترور لانامارکس،  سفیر آمریکا در آفریقای جنوبی را داشته است. لانامارکس طراح کیف و کفش است که در حال حاضر به عنوان سفیر آمریکا در آفریقای جنوبی فعالیت می کند.