آرشیو سه‌شنبه ۲۵‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۶۳
اقتصادی
۴

یک مسئول خبر داد: تولید 19 میلیون حلقه لاستیک سبک در کشور

معاون دفتر خدمات بازرگانی وزارت صمت با اشاره به تولید 19 میلیون حلقه لاستیک سبک در کشور گفت: سه و نیم میلیون حلقه لاستیک سنگین مصرف داریم که 780هزار حلقه در داخل تولید و مابقی وارد می شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حمید محله ای با حضور در یک برنامه تلویزیونی، با اشاره به اینکه ارز لاستیک های سبک از سال 1397 نیمایی بود، افزود: ارز لاستیک های سنگین، چهار هزار و 200 تومانی بود، اما اخیرا به ارز نیمایی تبدیل شده است.

وی ادامه داد: در حوزه لاستیک سنگین که از طریق سامانه، آنها را توزیع می کردیم و اکنون هم توزیع آن بر اساس میزان پیمایش در حال انجام است.

معاون دفتر خدمات بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: از سال 1397 همه لاستیک های سنگین از طریق حواله ها با قیمت مصوب به دست مردم می رسد.

محله ای توضیح داد: متاسفانه تولیدکنندگان داخلی لاستیک های سنگین، همکاری لازم را ندارند و از هفت میلیون تولید؛ فقط حدود 600 هزار لاستیک را در بازار فروختند و بقیه در بازار آزاد عرضه می شود.

یک کارشناس صنعت لاستیک هم در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: در بازار لاستیک و در سایز های بزرگ (کامیونی، اتوبوسی و...) بیشترین وابستگی را به واردات داریم و تولید داخل در بهترین حالت حدود 30 درصد از بازار را تامین می کند.

وحید خراسانی افزود: در سایز های کوچک لاستیک که مختص سواری است تولید داخل تولید بیشتری دارد و حدود 90 درصد نیاز بازار را تامین می کند.

وی ادامه داد: در سایز های بزرگ تر که نیاز به واردات وجود دارد؛ شرایط آرامتری داریم و تفاوت قیمت در بازار و قیمت مصوب حدود چهار درصد است، ولی در سایز های کوچک اختلاف قیمت بسیار بالا می رود مثلا لاستیک خودروی پراید اختلاف قیمت بیش از صد درصدی را تجربه کرده است.

در همین رابطه، احمد کریمی، دبیر کانون انجمن های صنفی کامیون داران، درباره قیمت لاستیک به ایسنا گفت: تصمیم درستی که دولت در سال های گذشته گرفت این بود که ارز دولتی به تولید و واردات لاستیک اختصاص داد و این مسئله سبب شد که قیمت لاستیک تا حد زیادی کنترل شود، اما امسال تصمیم دولت عوض شد و ارز لاستیک از دولتی به نیمایی تغییر کرد و همین مسئله سبب شد که قیمت لاستیک چهار برابر شود.

وی اظهار کرد: به نظر می رسد دولت باید ضمن دستور به همه دستگاه های اجرایی متولی برای شناسایی دقیق نیازها، سامانه لاستیک را دوباره فعال کند و با وارد کردن لاستیک هایی که در گمرکها معطل مانده بتوانند سروسامانی به این بازار دهد. همچنین نظارت بیشتری روی لاستیک های وارداتی ایجاد کند؛ چرا که قیمت آنها به درستی از سوی واردکنندگان اعلام نمی شود و با این وجود تا زمانی که به دست رانندگان می رسد بیش از دو برابر افزایش قیمت پیدا می کند.