آرشیو سه‌شنبه ۲۵‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۲۲۵۶۳
اقتصادی
۴

علی رغم سوء سوابق انجام شد: تایید صلاحیت همسر محکوم امنیتی توسط بیمه مرکزی

بیمه مرکزی در اقدامی سوال برانگیز، صلاحیت امین احمدیان، همسر بهاره هدایت، متهم امنیتی فتنه های 88 و آبان 98 را تایید کرد و به این ترتیب وی به عضویت هیئت مدیره بیمه البرز درآمد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بیمه مرکزی صلاحیت امین احمدیان، همسر بهاره هدایت، متهم امنیتی فتنه های 88 و آبان 98 را تایید کرد و به این ترتیب وی توانست در انتخابات هیئت مدیره، به نمایندگی از صندوق بیمه روستایی و عشایری به عضویت در هیئت مدیره بیمه البرز درآید. تایید صلاحیت او در بیمه مرکزی در حالی انجام شد که ظاهرا حراست بیمه مرکزی به علت سوءسوابق مدیریتی و اخلاقی او در بیمه ملت و قبل از آن، با تایید صلاحیت وی مخالفت کرده بود. مشخص نیست چرا سلیمانی، مدیرعامل بیمه مرکزی، بی توجه به سوءسوابق احمدیان که بارها با مواضع همسرش در مخالفت با رهبری و کشور همراه بوده، حاضر شده بر تایید صلاحیت وی، مهر تائید بزند.

نیمه اردیبهشت ماه گذشته نیز خبرهایی مبنی بر انتصاب امین احمدیان در هیئت مدیره بیمه البرز به گوش رسید که پس از چند روز تکذیب شد.

لازم به توضیح است که امین احمدیان به علت داشتن حواشی در اسفندماه گذشته از هیئت مدیره بیمه ملت برکنار شد. بهمن 98 بود که شنیده شد احمدیان قرار است به عنوان جایگزین مدیرعامل بیمه ملت، روانه این شرکت بیمه ای شود اما سوابق وی، مانع این انتصاب شد.

امین احمدیان، عضو گروهک غیرقانونی ادوار تحکیم وحدت و همسر بهاره هدایت از متهمان امنیتی فتنه 88 است که او بیش از 7 سال سابقه زندانی شدن دارد و سال گذشته نیز به علت سازماندهی تجمعات غیرقانونی زمستان 98 در مقابل دانشگاه امیرکبیر و در مخالفت با رهبر انقلاب و توهین به شهید سردار سلیمانی نیز به چهار سال زندان محکوم شد؛ احمدیان همچنین در مواضع همسرش با وی همراه بوده است. گفتنی است این اقدام بیمه مرکزی در شرایطی صورت می گیرد که حدود سه هفته قبل و پس از انتشار زمزمه هایی در رابطه با تایید صلاحیت احمدیان، خبرنگار کیهان در تماس با مدیر روابط عمومی بیمه مرکزی، صحت و سقم آن را جویا شد که مدیر روابط عمومی پس از پیگیری موضوع از رئیس بیمه مرکزی، صحت چنین موضوعی را به صراحت انکار کرد. حال پس از پیگیری مجدد از روابط عمومی بیمه مرکزی، این موضوع تایید شد.

شایان ذکر است که درسال های اخیر، متاسفانه نام بیمه مرکزی در فضای رسانه ای مقابله با فساد، با موضوع حقوق های نجومی گره خورده است به طوری که در سال 95 با انتشار فیش حقوقی مدیران بیمه مرکزی و چند نهاد دیگر، فیش های دیگری هم منتشر و مورد انتقاد افکار عمومی قرار گرفت. عجیب تر اینکه، سلیمانی، رئیس کل فعلی بیمه مرکزی هم بهمن ماه سال گذشته، درباره چرایی عدم افشای حقوق های نجومی در صورت های مالی شرکت ها مدعی شد: «دستوری در قانون برای افشای این اطلاعات وجود ندارد؛ نه در بورس و نه در صنعت بیمه اجباری نیست و شرکت ها مختار هستند». اما نکته تامل برانگیز دیگر، انتصابات سوال برانگیزی است که در ماه های اخیر در دستگاه های دولتی انجام می شود. چندی قبل، محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، یکی از فعالان فتنه 88 را درمرکز اطلاع رسانی، روابط عمومی و امور بین الملل این سازمان منصوب کرد. هر چند سوالات زیادی درباره هدف از انجام این انتصابات در سال پایانی دولت وجود دارد، اما معلوم نیست نهادهای نظارتی در کدام خواب زمستانی به سر می برند که جلوی این اتفاقات گرفته نمی شود.