آرشیو سه‌شنبه ۲۵‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۴۹۸۵
خودرو
۲۴

چرا خودروهای معوق تا پایان شهریور صفر نشد؟

دنیای اقتصاد : در شرایطی که پیش تر دو خودروساز بزرگ کشور اعلام کرده بودند تا پایان شهریورماه معوقات خود را به روز می کنند، اما حالا مسوولان صنعتی کشور خبر از معوقات بیش از 100 هزار دستگاهی خودروسازان می دهند.

مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت یکشنبه گذشته با مقایسه ای میان وضعیت معوقات خودروسازان در سال جاری و سال گذشته عنوان کرده بود که تعهدات معوق شرکت های ایران خودرو و سایپا در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل 75 درصد کاهش داشته است. معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت در حال حاضر کل تعهدات معوق این دو شرکت 108 هزار دستگاه است، این در حالی است که سال گذشته در همین زمان 447 هزار دستگاه خودرو معوق در پارکینگ خودروسازان دپو شده بود. به این ترتیب به نظر می رسد که وعده خودروسازان مبنی بر رفع تمامی تعهدات تا پایان شهریورماه امسال با توجه به تعهدات 108 هزار دستگاهی محقق نخواهد شد.

اما به چه دلیل خودروسازان این امکان را پیدا نکردند تا به برنامه ریزی پیشین خود مبنی بر به روزرسانی معوقات در پایان نیمه اول سال پایبند بمانند؟

به نظر می رسد افزایش تعداد خودروهای ناقص در شرکت های خودروساز اولین دلیل برای به روز نکردن تعهدات معوق تا پایان شهریورماه 99 باشد. براساس آخرین آماری که سهیل معمارباشی، مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت در ارتباط با تعداد خودروهای ناقص اعلام کرد در حال حاضر 100 هزار خودرو به صورت ناقص در کف پارکینگ شرکت های خودروساز وجود دارد. آن طور که معمارباشی می گوید دلیل اصلی زمینگیر شدن این تعداد خودرو در پارکینگ شرکت های خودروساز کسری قطعات است.

اما چرا خودروسازان برای تامین قطعه با چالش روبه رو هستند؟

معمارباشی علت اصلی این اتفاق را تامین نکردن ارز مورد نیاز شرکت های خودروساز توسط بانک مرکزی و همچنین مسیر پردست انداز ترخیص قطعات وارداتی از گمرک می داند.

البته در کنار این موضوع می توان به تعهدات جدید خودروسازان در قالب اجرای چهار طرح فروش فوق العاده هم اشاره کرد. بر این اساس سیاست گذار خودرویی اردیبهشت ماه سال جاری  در شرایطی از بسته سیاستی خود رونمایی کرد که در این بسته سیاستی مدیران وزارت صمت به خودروسازان تکلیف کردند هر فصل 50 هزار دستگاه خودرو را در فروش های فوق العاده خود عرضه کنند. تا کنون دو خودروساز بزرگ کشور 55 هزار دستگاه خودرو را در طرح های فروش فوق العاده خود عرضه کرده اند. بی تردید اگر تکلیف مدیران وزارت صمت نبود مدیران خودروساز با توجه به اینکه مجبور به پرداخت سود مشارکت و همچنین جریمه دیرکرد بابت خودروهای معوق هستند، ترجیح می دانند ابتدا تمرکز خود را روی تحویل معوقات گذاشته و بعد از به روزرسانی این تعهدات به سراغ اجرای طرح های موجود در بسته سیاستی وزارت صمت بروند