آرشیو سه‌شنبه ۲۵‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۴۹۸۵
خودرو
۲۴

جهان خودرو

زیان خودروسازی اروپا

صنعت خودروی اروپا که به دنبال شیوع کرونا در نیمه نخست سال میلادی جاری 90 میلیارد یورو خسارت دید، نگران زیانی بیش از این در پی عدم موفقیت در مذاکرات پسابرگزیت است. ویروس کرونا در مجموع 6 تولیدکننده اصلی خودرو اروپایی را در نیمه نخست سال 2020 میلادی نسبت به مدت مشابه سال 2019 از 90 میلیارد یورو درآمد محروم کرده است. خطوط تولید خودروسازهای اروپایی به دلیل بحران بهداشتی ناشی از کرونا تقریبا دو ماه در قاره کهن متوقف شد.

 روزنامه اقتصادی «لزکو» فرانسه نوشت: در حالی که اصطکاک های عمیق و دشوار میان لندن و بروکسل واهمه عدم موفقیت در مذاکرات را ایجاد می کند، متخصصان این بخش (صنعت خودرو) برآورد می کنند که چنین سناریویی در طول 5 سال به خسارت 110 میلیارد یورویی منجر می شود. در این بخش که پیش تر به دلیل همه گیری کرونا کاهش نیرو داده بود، هم اینک نزدیک به 15 میلیون نفر مشغول به کار هستند.  صنعت خودروی اروپا که از همه گیری ویروس کرونا به طور گسترده آسیب دیده است از زیان مضاعف در صورت عدم موفقیت در مذاکرات پس از برگزیت واهمه دارد. با این سناریو میزان زیان تجاری تا سال 2025 ممکن است به 110 میلیارد یورو برسد، مبلغی که به حدود 100 میلیارد یورو خسارتی که در سال جاری به این صنعت وارد شده، اضافه می شود.

 
صادرات تسلا از چین

دنیای اقتصاد : دو منبع آگاه به خبرگزاری رویترز خبر دادند که شرکت تسلا برنامه دارد تا خودروهای تسلا 3 را که در کارخانه شانگهای چین تولید می کند به دیگر کشورهای آسیا و اروپا صادر کند. این خودروساز آمریکایی که روند تولید خودروی محبوب تسلا 3 را در کارخانه شانگهای از دسامبر آغاز کرده است، همچنین بنا دارد تا بتواند این خودروها را در سال آتی به ژاپن و هنگ کنگ نیز صادر کند. شرکت تسلا از پاسخ به رویترز در این باره خودداری کرد. تسلا هم اکنون در حال توسعه ظرفیت تولید در چین است تا بتواند شاسی بلند مدل وای را تولید کند و نیز خطوط تولید باتری ها و موتورهای برقی را افزایش دهد. این خودروساز بنا دارد تا بتواند در سال جاری به هدف تولید 150 هزار دستگاه مدل 3 در شانگهای دست یابد. در ماه گذشته، تعداد 11 هزار و 800 دستگاه از این خودروها در چین به فروش رسیده است.

 
صدور اوراق بدهی نیسان

دنیای اقتصاد : شرکت نیسان موتور ژاپن قرار است هشت میلیارد دلار اوراق بدهی دلاری را صادر کند و همچنین در نظر دارد تا در گام بعدی اوراق بدهی یورویی را عرضه کند تا این خودروساز بحران زده بتواند منابع سرمایه گذاری خود را متنوع کند. فروش این اوراق، نخستین صدور اوراق بدهی دلاری توسط نیسان از زمان اتحاد با شرک رو در سال 1999 است. این خبر در حالی توسط نیسان اعلام شد که سهامداران این شرکت نگرانی های عمیق خود را در مورد هشدار نیسان از احتمال زیان 5/ 4 میلیارد دلاری در سال جاری اعلام کرده اند. نیسان که پس از بازداشت کارلوس گوسن، رئیس سابق این شرکت به اتهام فساد مالی، دو سال گذشته را در بحران به سر برده است از چند ماه پیش و با شیوع جهانی کرونا، چالش های آن نیز دوچندان شده اند. نیسان برنامه دارد تا با کاهش 8/ 2 میلیارد دلاری از هزینه های جاری خود به یک شرکت کوچک تر و کارآمدتر بدل شود.