آرشیو سه‌شنبه ۲۵‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۴۹۸۵
بورس
۱۰

صدای سهامدار

روزنامه «دنیای اقتصاد» مشکل سهامداران خرد در بازار سرمایه را در این ستون پوشش می دهد. شما خوانندگان که در بازار سهام فعال هستید، می توانید در صورت مواجهه با هر مشکلی در این حوزه از طریق واتس اپ یا پیامک برای ستون «صدای سهامدار» به شماره 09100897244پیام بفرستید و مشکل خود را با ما در میان بگذارید. نظرات شما ضمن درج در این ستون پیگیری خواهد شد. ذکر این نکته ضروری است که از چاپ نظرات حاوی توهین معذوریم.

 5561...0912: من به پشتیبانی دولت وارد بازار سرمایه شدم اما متاسفانه با 20درصد ضرر خارج شدم. وقتی به عنوان یک شهروند نمی توان به حرف ها و سیگنال های دولت اعتماد کنم به چه چیز و حرف چه کسی می توان اعتماد کرد؟ اینکه به حرف مسوولان وارد بازاری شدم که هم سود کنم و هم پولم را در بازاری سرمایه گذاری کنم که به تولید کمک کند، اما نتیجه عکس بگیرم نتیجه ای جز وارد کردن سرمایه ام به بازارهای ارز و خودرو و طلا ندارد. تقصیر ما نیست که سرمایه مان روز به روز کمتر می شود تقصیر دولت است که نمی توان به حرفش اعتماد کرد. در ضمن بخشی از سرمایه بنده همچنان در بورس است و به سبب ضرری که سهم متحمل شده همگی در صف فروش هستند و نمی توانم آن را بیرون بکشم.

 7474...0901: چرا نمادهای بنیادی و خوب مثل شبندر، شستا، شپنا و... متوقف هستند!؟

 2602...0933: من 30 درصد از سهام عدالت خودم را فروختم، فقط 600 هزارتومان برام واریزکردن یعنی واقعا سهام عدالت 30درصدش 600 هزار تومان ارزش داره؟ من اگه به پولش احتیاج نداشتم هرگز نمی فروختم لطفا بگین چه کار باید انجام بدم؟

 3171...0991: از سازمان بازرسی و کمیسیون اصل نود مجلس می خواهم به جریان فروش سهام عدالت و نارضایتی به حق فروشندگان که تعداد کثیری از مردم هستند ورود کنند. این موضوع واقعا به یک قضیه فرسایشی و خسته کننده تبدیل شده است.

 0348...0915: از مسوولان بورس درخواست دارم روند حمایتی را همچنان ادامه دهید. رونق بورس به نفع مملکت و اشتغال است. کسانی که سرمایه خود را به این بازار آورده اند هدفشان کسب سود و در عین حال کمک به اقتصاد کشور بوده است. می توانستند به راحتی با ورود سرمایه شان به بازارهای موازی با استرس کمتری به سود برسند.

 3455...0915: در پنل سهام عدالت من شماره موبایلم درست ثبت شده ولی چرا نمی توانم ثبت فروش بزنم.

 4315...0990: من روش غیر مستقیم را انتخاب کرده ام. قصد شرکت کردن در خرید و فروش سهام را ندارم فقط می خواهم بدونم با این روش چطور میشه سهام را بفروشم.

 4355...0916: سوال من این است که هر کسی می تواند اوراق تبعی هر سهم رو به میزان سهمی که از شرکت مادر دارد بخرد؟ یعنی اگر هزار تا سهم از هفارس را داشته باشیم می توانیم 5 هزار تا اوراق تبعی رو بخریم؟

 7656...0914: تا دیروز سهامی که افزایش سرمایه حتی 30 درصدی داشتند جذاب به حساب می آمدند اما کار به جایی رسیده که سهم به شدت جذاب شرکتی با افزایش سرمایه بسیار زیاد که به تایید سازمان بورس هم رسیده مورد استقبال قرار نمی گیرد. علت چیست؟

 4909...0915: من سهام عدالتم را فروختم البته از طریق اینترنت اما خبری از پول آن نیست به 1569 هم زنگ زدم که کارگزار ناظرم رو بدونم اما می گویند شما کارگزاری ناظر ندارید. مگر می شود؟