آرشیو سه‌شنبه ۲۵‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۴۹۸۵
شرکت ها
۲۸
نفت

تعمیر و نگهداری تجهیزات پالایشگاه تهران زیر سایه تحریم ها

دنیای اقتصاد : رئیس کارگاه مرکزی شرکت پالایش نفت تهران به تشریح دستاوردها و فعالیت های این واحد پرداخت. محمود نیکو در خصوص فعالیت و اقدامات کارگاه مرکزی گفت: کارگاه مرکزی در کنار انجام وظایف روزمره که سرویس دهی به کلیه واحدهای عملیاتی و تعمیراتی است، به ساخت و بازسازی قطعات و تجهیزات پالایشگاهی با استفاده از امکانات موجود نیز عمل می کند که از شاخصه های مهم این امر، تولید سریع و استاندارد قطعات یدکی مورد نیاز ماشین آلات، بازگرداندن قطعات و تجهیزات معیوب به چرخه تولید، جلوگیری از بروز وقفه در روند تولید، حرکت در راستای کم کردن واردات از خارج و همچنین صرفه جویی ارزی است.

وی ادامه داد: کارگاه مرکزی با توجه به وجود ماشین آلات و کارکنان متخصص دارای قابلیت های بسیاری  در امر تعمیرات تجهیزات و نهایتا تداوم و استمرار تولید در واحدهای عملیاتی است. بی شک تحریم های اقتصادی موجود به جهت کاهش و به صفر رساندن تولید توسط شبکه استکبار جهانی طرح ریزی شده که این موضوع، اهمیت وظایف تعمیر و نگهداری تجهیزات و جلوگیری از خرابی را دوچندان می کند.

وی با اشاره به انجام موفقیت آمیز و صددرصدی کارهای ارجاعی به کارگاه مرکزی در تعمیرات اساسی اخیر تصریح کرد: کارگاه مرکزی اداره تعمیرات شرکت پالایش نفت تهران توانست در تعمیرات اساسی اخیر با رعایت کلیه الزامات ایمنی و رعایت پروتکل های بهداشتی جهت جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، تمامی دستور کار ارجاع شده را با موفقیت انجام دهد.

این مقام مسوول پیرامون افزایش ضریب ایمنی افراد و تجهیزات و پایش آن اظهار کرد: طراحی نرم افزار (پداک) پایگاه داده های ایمنی کارگاه توسط کارکنان کارگاه مرکزی جهت پایش عملکرد ایمن کارکنان و تجهیزات و انجام اصلاحات روی برخی تجهیزات پرخطر و حادثه ساز (نظیر ساخت و نصب تجهیز ایمنی جهت دستگاه گیوتین و جلوگیری از آسیب به اپراتور) از مهم ترین اقدامات کارگاه مرکزی در زمینه افزایش ضریب ایمنی افراد و تجهیزات است.  رئیس کارگاه مرکزی در خاتمه اظهار کرد: این فعالیت ها در کنار ساخت و تولید و بازسازی صدها قطعه در کارگاه های مختلف بخش کوچکی از وظایف در حال انجام کارکنان این واحد بوده که به صورت اختصار عنوان شده است.