آرشیو سه‌شنبه ۲۵‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۴۹۸۵
ورزش
۳۲

پرسپولیس و سپاهان در حساس ترین کارزار آسیایی

و اینک تیم یحیی...

دنیای اقتصاد : وقتی یحیی گل محمدی در سیزدهمین سال سرمربیگری اش سرانجام توانست یک قهرمانی لیگ برتر به دست بیاورد و با پرسپولیس فاتح لیگ نوزدهم شود، خیلی ها ادعا کردند او از دسترنج برانکو ایوانکوویچ و گابریل کالدرون بهره مند شده است. در حقیقت پرسپولیس تیمی داشت که اسکلتش در زمان مربی کروات تشکیل شد و در دوره کالدرون هم کاملا روی نوار پیروزی قرار داشت. حالا اما لیگ قهرمانان آسیا، آن هم بعد از یک فصل نقل وانتقالات جنجالی، فرصتی برای تماشای «تیم یحیی» است. او مهدی ترابی و علی علیپور را از دست داده و به شدت هم از این بابت ناراحت شده است. سرخپوشان هفت خرید هم داشته اند که همه آنها با نظر شخص گل محمدی جذب شدند. یکی از اعضای هیات مدیره باشگاه پرسپولیس اخیرا مدعی شده از لیست اول یحیی فقط دو بازیکن جذب نشدند که معادل آنها از لیست دوم این مربی به استخدام باشگاه درآمدند. به نظر می رسد مراد از دو بازیکنی که جذب نشدند، دانیال اسماعیلی فر و شهریار مغانلو بوده باشد.

به هر تقدیر پرسپولیس امشب از ساعت 22:30 به وقت تهران در سومین بازی از مرحله گروهی لیگ قهرمانان به مصاف التعاون عربستان می رود. سرخپوشان با یک امتیاز از دو بازی قبلی روی پله سوم جدول قرار گرفته اند، اما التعاون هر دو بازی اولش را برده و شش امتیازی است؛ هرچند از بخت خوش سرخ ها، تیم عربستانی اخیرا متحمل هفت شکست در لیگ این کشور شده و در شرایطی بحرانی، بدون سرمربی به قطر سفر کرده است. آنها در جدول 16 تیمی عربستان روی پله دوازدهم هستند و نشانی از تیم آماده قبل از کرونا ندارند. به این ترتیب التعاون می تواند پل صعود پرسپولیس باشد؛ مخصوصا که بازی برگشت هم سه روز بعد، یعنی جمعه همین هفته برگزار خواهد شد و سرخ ها می توانند با دو ضربه کاری به صدرنشین جدول، نیم بیشتری از راه صعود را طی کنند. باید صبر کنیم و ببینیم امشب گل محمدی به کدام یک از بازیکنان جدیدش فرصت بازی می دهد. حامد لک در پست دروازه، سعید آقایی در سمت چپ خط دفاعی و عیسی آل کثیر در خط حمله از بیشترین بخت برای حضور در ترکیب ابتدایی برخوردارند. احتمالا آنها جای رادوشوویچ متزلزل، نادری مصدوم و علیپور جدا شده را پر خواهند کرد. میلاد سرلک، پهلوان، رمضانی و علی شجاعی هم روی نیمکت ذخیره ها مترصد کسب فرصت خواهند بود. دیگر بازی این گروه امشب بین الدحیل قطر و الشارجه امارات برگزار خواهد شد.

امشب همچنین دیگر نماینده کشورمان یعنی سپاهان هم در گروه چهارم، از ساعت 22:30 به مصاف النصر عربستان می رود. طلایی پوشان از دو بازی قبلی سه امتیاز کسب کرده اند و روی پله سوم قرار دارند. النصر اما با چهار امتیاز یک رده بالاتر ایستاده؛ بنابراین بازی امشب دو تیم و نیز مسابقه برگشت آنها که جمعه همین هفته برگزار می شود، تاثیر زیادی روی تعیین سرنوشت نماینده ایران دارد. این سخت ترین شروع ممکن برای محرم نویدکیا است؛ پسر سپاهان که در 22 سالگی به عنوان کاپیتان اولین جام قهرمانی تیم را بالای سر برد و حالا در نخستین تجربه سرمربیگری اش باید رودرروی یکی از قدرتمندترین تیم های غرب آسیا بایستد. عملکرد او در این مسابقات، شاید دورنمایی از استعداد مربیگری محرم را در اختیار مخاطبان قرار بدهد. دیگر بازی این گروه هم بین العین امارات و السد قطر برگزار خواهد شد.