آرشیو سه‌شنبه ۲۵‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۳۸۱۷
ورزش
۱۱

فوتبال

پرسپولیس و سپاهان ایران مقابل حریفان سعودی

در گروه C لیگ قهرمانان آسیا تیم فوتبال پرسپولیس امشب ساعت 22:30 در کشور قطر به مصاف التعاون عربستان می رود و سپاهان نیز از ساعت 22:30 در گروه D به مصاف النصر عربستان خواهد رفت. به گزارش فارس، پرسپولیس قبل از کرونا در لیگ قهرمانان دو مسابقه انجام داد که فقط یک امتیاز کسب کرد. نتایجی که مورد انتظار هواداران و حتی خود گل محمدی و بازیکنان پرسپولیس نبود. این رقابت ها با وقفه ای چندماهه دوباره از سر گرفته می شود. شاگردان گل محمدی در اولین مسابقه باید به مصاف صدرنشین گروه، التعاون عربستان بروند که شش امتیازی است و هیچ گلی هم دریافت نکرده است. پرسپولیس اگر می خواهد از گروهش در لیگ قهرمانان صعود کند، باید بردهای آسیایی خود را از دیدار با این حریف سعودی آغاز کند که البته کار راحتی نیست. پرسپولیس در روزهای اخیر و قبل از رفتن به قطر با حواشی مختلفی همراه بود؛ از جدایی بازیکنانی مثل علیپور و ترابی تا تهدید به استعفای گل محمدی و حالا هم انتشار میزان دستمزد سرخ پوشان. از سویی دیگر افشین پیروانی مدیر تیم هم روز گذشته به شدت از میزبانی نامناسب قطر که میزبان جام جهانی آینده است، انتقاد کرد و آن را در شان تیم های ایرانی ندانست. تمام این مسائل قبل از سوت آغاز بازی است و در میدان همه باید تمرکزشان را روی کار فنی خود بگذارند و با تمام توان برای موفقیت و سربلندی پرسپولیس و فوتبال ایران بازی کنند. قطعا زمین هموار ورزشگاه های قطر به بازیکنان تکنیکی پرسپولیس اجازه هنرنمایی می دهد. پرسپولیس در صورت برد می تواند جبران دو بازی قبلی را داشته باشد و برای صعود امیدوار باقی بماند. پرسپولیس نایب قهرمانی لیگ قهرمانان را هم در کارنامه خود دارد و شکست دادن تیمی مثل التعاون نه تنها دور از دسترس نیست؛ بلکه نباید سقف آرزوهای شاگردان گل محمدی در این رقابت ها نیز باشد. پرسپولیس امشب می تواند فصل جدیدی از فوتبال خود را در آسیا و در دوران پسا کرونا آغاز کند. حتی اگر برخی ستاره هایش را از دست داده باشد. البته التعاون عربستان دو مهاجم خارجی جدید خریداری کرده و می خواهد دیوک، مهاجم استرالیایی و ایاگوی برزیلی را مقابل پرسپولیس آزمایش کند. سرخ پوشان هم دیگر دروازه بانی مثل علیرضا بیرانوند را در اختیار ندارند و احتمال دارد حامد لک به جای رادوشوویچ درون دروازه قرار بگیرد. با این حال حریف سعودی پرسپولیس حال و روز خوشی ندارد و در چهار دیدار آخرش در لیگ عربستان شکست خورده است.

جدول گروه C

1- التعاون عربستان 6 امتیاز

2- الدحیل قطر 3 امتیاز

3- پرسپولیس ایران یک امتیاز

4- شارجه امارات یک امتیاز

سپاهان تنها تیم سه امتیازی ایران در دو مسابقه اول لیگ قهرمانان آسیا بود. زردپوشان اصفهانی نسبت به سایر نمایندگان توانستند عملکرد بهتری در دو مسابقه اول داشته باشند؛ اما در لیگ برتر نتایج مدنظر هوادارانشان را نگرفتند و در نهایت با مقام پنجمی به کارشان پایان دادند؛ اما اکنون این تیم دچار تغییر و تحولاتی بنیادی شده است. محرم نویدکیا، کاپیتان سابق سپاهان، جانشین امیر قلعه نویی در این تیم شده است. محرم اگرچه بازیکن بزرگی بوده؛ ولی تجربه مربیگری نداشته و اولین سرمربیگری اش را در یکی از سخت ترین و حساس ترین مسابقات تیمش تجربه خواهد کرد. النصر عربستان تیم قدرتمندی است که در رده دوم لیگ این کشور کارش را تمام کرد و اکنون خود را برای حضور در آسیا آماده می کند. النصری ها از دو بازی قبلی در لیگ قهرمانان نیز چهار امتیاز گرفته و در رده دوم جدول گروه D قرار دارد. سپاهان در اولین دیدار خود در آسیا 4 بر صفر تیم العین را شکست داد؛ اما در مسابقه دوم در کمال ناباوری 3 بر صفر مقابل السد بازنده شد و اکنون توفان زرد آسیا (لقبی که هواداران به سپاهان می دهند) در قطر به میدان می رود و همه می خواهند ببینند تیم پرمهره و خوب سپاهان با هدایت مربی صددرصد سپاهانی اش چه نتیجه ای در این بازی حساس خواهد گرفت.

جدول گروه D

1- السد قطر 4 امتیاز

2- النصر عربستان 4 امتیاز

3- سپاهان ایران 3 امتیاز

4- العین امارات بدون امتیاز

شهرخودرو جانشین رحمتی را انتخاب کرد

ایسنا: میلاد فراهانی با عقد قراردادی به شهرخودرو پیوست. ظهر دیروز مدیران شهرخودروی خراسان با میلاد فراهانی، سنگربان دو فصل گذشته خود که فصل قبل به گل گهر پیوسته بود، به توافق رسیده و اولین خرید درون دروازه خود را انجام دادند. میلاد فراهانی در آخرین حضور در پدیده و شهرخودرو بازی های خوبی را در این تیم پشت سر گذاشته بود که با درخشش در بازی آخر لیگ نوزدهم برابر ماشین سازی یکی از پایه گذاران صعود شهرخودرو به آسیا بود. فراهانی در حالی به شهرخودرو بازگشته است که مهدی رحمتی بعد از چهار بازی آسیایی از فوتبال خداحافظی می کند و تنها در مسند سرمربی شهر خودرو به کارش ادامه خواهد داد.