آرشیو سه‌شنبه ۲۵‌شهریور ۱۳۹۹، شماره ۴۹۸۵
فرهنگ و هنر
۲۵

انتقاد «کیت وینسلت» از دو کارگردان بزرگ سینما

منبع: ایسنا

 «کیت وینسلت» با ابراز پشیمانی از همکاری با «وودی آلن» و «رومن پولانسکی»، نحوه مواجهه سینما با آنها را شرم آور توصیف کرد. «وینسلت» که پیش از این به تمجید از این دو کارگردان نامدار سینما پرداخته بود حالا نظرش به کلی تغییر کرده و از همکاری با آنها اظهار پشیمانی می کند.

این بازیگر 44 ساله انگلیسی در سال 2011 در فیلم «کشتار» ساخته «پولانسکی» در کنار «کریستوف والتس» و «جودی فاستر» بازی کرد و در سال 2017 در فیلم «واندر ویل» مقابل دوربین «وودی آلن» رفته است.

او اخیرا در مصاحبه ای با مجله «ونیتی فر» با انتقاد از «پولانسکی» و «آلن» که سال هاست با اتهامات اخلاقی روبه رو هستند، عنوان کرده است: «چگونه این دو، سال هاست جایگاه بالایی را در صنعت سینما حفظ کرده اند، این شرم آور است اما من مسوولیت همکاری با آنها را می پذیرم و نمی توان گذشته را تغییر داد.»

صحبت های انتقادی اخیر «کیت وینسلت» در حالی منتشر شده که او در سال 2017 و چند هفته پیش از آغاز جنبش #Metoo در گفت وگویی با نیویورک تایمز گفته بود «وودی آلن» درست مثل «پولانسکی» کارگردان فوق العاده ای است و من تجربه حرفه ای فوق العاده ای با این دو سینماگر داشتم و حقیقت این است.

«کیت وینسلت» بازیگر برنده اسکار در سال 1997 با حضور در فیلم «تایتانیک» چهره شد. این بازیگر هالیوودی تاکنون 6 بار نامزد جایزه اسکار شده و یک بار هم در سال 2008 برای فیلم «کتابخوان» این جایزه را به دست آورده است.

«پولانسکی» 40 سال است به دلیل اتهام تجاوز به دختری 13ساله در سال 1977 از ترس محاکمه سنگین از آمریکا فرار کرده و در پاریس زندگی می کند.  «آلن» نیز سال هاست با اتهام سوءاستفاده از دخترخوانده اش «دیلان فارو» روبه روست و البته همواره این اتهامات را رد کرده است.